16 Įdomių faktų apie NBA lygą ir jos legendinius žaidėjus

16 įdomių faktų apie NBA lygą

 1. NBA „San Antonio Spurs“ komandos žaidėjas Tim Duncan iškeitė didžiulius pinigus ir NBA į keturis metus koledže. Tokį sprendimą jis priėmė todėl, kad savo mamai, kuri gulėjo mirties patale, jis prižadėjo, jog baigs koledžą ir gaus diplomą.
 2. NBA žaidėjas Patrick Ewing žaisdamas krepšinį koledže labai dažnai sulaukdavo rasistinių išpuolių. Vienų krepšinio rungtynių
  metu po to, kai į jį buvo mestas apelsinas, priešininkų komandos treneris paėmė mikrofoną ir pagrasino, kad rungtynės bus
  nutrauktos, jei sirgaliai ir toliau mėtys daiktus į Ewing.
 3. NBA žaidėjas Pete Maravich, kuris buvo laikomas vienu iš pačių geriausių ir taikliausių krepšininkų visoje NBA istorijoje, vieno interviu metu pasakojo, kad tuomet, kai jam buvo 26 m., jis „nenorėjo žaisti NBA 10 metų, o vėliau mirti nuo širdies smūgio sulaukęs 40 m.“Tačiau jis nusprendė žaisti 10 metų NBA lygoje, o tuomet sulaukęs 40 m. mirė nuo širdies smūgio.
 4. Tim Duncan (14 kartų  NBA „All-Star“) savo karjerą pradėjo kaip plaukikas. Krepšinį jis pradėjo žaisti tik būdamas devintoje klasėje, kuomet Hugo uraganas sunaikino St. Croix (Virdžinijos salos, JAV) buvusį Olimpinio dydžio baseiną.
 5. Vašingtono NBA krepšinio komanda „Bullets“ pakeitė savo pavadinimą į „Wizards“, kadangi tuo metu Vašingtono apygardoje buvo labai didžiulis žmogžudysčių skaičius.
 6. Jei žmogus yra 213 cm + ūgio amerikietis vyras, kurio amžius yra tarp 20 ir 40 metų, yra 17% tikimybė, jog jis žaidžia NBA lygoje.
 7. Iki tol, kol NBA lygoje buvo pradėtas naudoti 24 sekundžių laiko skaičiavimo prietaisas, kai kurie NBA žaidėjai tikrąja to žodžio prasme sėdėdavo ant kamuolio, laukdami, kol pasibaigs laikas.
 8. Paukštis, esantis socialinio tinklo „Twitter“ logotipe, yra pavadintas „Larry the Bird“. Šį pavadinimą jis gavo NBA krepšininko, žaidusio „Boston Celtics“ komandoje, Larry Bird garbei.
 9. 1978 m. NBA centras Clifford Ray išgelbėjo delfino gyvybę, pasinaudodamas savo 114 cm ilgio ranka. Jis iš delfino pilvo ištraukė prarytą atsuktuvą. Instrukcijas, kaip visą tai turėtų padaryti, jis gavo iš veterinaro telefonu.
 10. NBA žvaigždei Dr. Shaquille O’Neal priklauso 10% visų „Five Guys Burgers“ restoranų JAV.
 11. Treneris Stan Van Gundy buvo nubaustas už tai, kad pasakė, jog NBA rungtynės neturėtų būti organizuojamos Kalėdų dieną.
 12. NBA žaidėjas Steven Adams yra jauniausias iš 18 vaikų.Jo šeimoje vidutinis berniukų ūgis yra 210 cm, o mergaičių – 182 cm. Viena iš jo seserų yra Olimpinė rutulio stūmimo čempionė.
 13. NBA krepšininkui Kobe Bryant priklauso daugiausiai praleistų metimų rekordas visoje NBA istorijoje.
 14. Krepšininkui Michael Jordan buvo skirta 5000 USD bauda už kiekvienas varžybas, kuriose jis žaidė avėdamas „Air Jordans“ (kadangi šie sportiniai bateliai pažeidė NBA lygos taisykles) sportinius batelius.2013 m. jis uždirbo apytiksliai 90 mln. USD – daugiau nei bet kuris kitas žaidžiantis ar jau karjerą pabaigęs atletas. Daugiausiai jo pelno atkeliavo iš „Nike“ produkcijos pardavimų.
 15. NBA žaidėjas Rick Barry septynis kartus padėjo savo komandai iškovoti pergalę tritaškiais metimais, kuriuos jis atlikdavo kamuolį mesdamas iš apačios, pagalba. Karjeros pabaigoje jo pataikymo iš trijų taškų zonos procentas buvo 89.99. Nepaisant jo kamuolio metimo technikos, beveik nei vienas kitas krepšininkas nepasekė jo pavyzdžiu, o tiems, kurie pasekė – nepavyko pasiekti tokio didelio pataikymo procento.
 16. Michael Jordan teigė, kad geriausia dalis žaidžiant už JAV Olimpinę krepšinio komandą buvo ta, jog tokių varžybų metu jis galėdavo sužinoti savo komandos narių silpnybes, kuriomis vėliau pasinaudodavo žaisdamas NBA lygoje.
           2019/12/20 Telšių žinios skelbtas straipsnis
Pirkinių krepšelis
Scroll to Top