Nors tai puslapis skirtas krepšiniui ir jo istorijai, tačiau vieną kategoriją vis tik skirsiu Lietuvos sportininkų pasirodymams olimpinėse žaidynėse apžvelgti. Čia pasistengsiu neišskirti Lietuvos kaip šalies pasirodymų, o apžvelgti kiekvieno Lietuvos sportininko pasirodymus, net jei jis atstovavo ir ne Lietuvos rinktinei, o tarkime TSRS, ar kitų šalių kaip Amerikos ar Kubos. O būta ir tokių atvejų. Kad būtų paprasčiau ir netektų painiotis lentelėse, ir panašiai, visas olimpiadas, kuriose pasirodė mūsų šalies sportininkai surašysiu iš eilės stengdamasis surasti ir pridėti, ir to sportininko pasirodymų nuotraukų. Na, o gale bus ir viena kita apibendrinanti rezultatus lentelė.

Prieš pradedant pradžiai, vis gi reikėtų trumpai paminėti mūsų šalies sportininkų olimpinio judėjimo pradžią – istoriją. Kada buvo pirmasis kartas ir kodėl iki pat 1992 metų Lietuva negalėjo dalyvauti olimpinėse žaidynėse.

 1. 1918 m. atkūrus nepriklausomybę į Lietuvą grįžo pirmieji šalies sportininkai – Steponas Darius, Karolis Dineika, Viktoras Dineika, Kęstutis Bulota, Elena Kubiliūnaitė-Garbačiauskienė ir kiti.
 2. 1919 m. gegužės 18 d. Kaune įkurta pirmoji sporto organizacija – Lietuvos sporto sąjunga, gyvavo iki 1920 m. rugpjūčio.
 3. 1920 m. rugsėjo 15 d. įkurta Lietuvos fizinio lavinimosi sąjunga įgijo ir naudojosi išimtine teise atstovauti Lietuvai olimpinėse žaidynėse.
 4. Nepriklausomos Lietuvos sportininkai pirmą kartą dalyvavo 1924 m. surengtose vasaros olimpinėse žaidynėse Paryžiuje. Iš pradžių buvo nuspręsta siųsti 33 sportininkus, bet išsiuntė tik 15. 13 futbolininkų bei 2 dviratininkus. 1924 m. gegužės 25 d. Lietuvos futbolininkai žaidė prieš Šveicarijos komandą, bet pralaimėjo rezultatu 9–0 (4–0). Dviratininkai nebaigė 188 km ilgio trasos dėl techninių problemų.
 5. Į 1928 m. vasaros olimpines žaidynes vyko 12 sportininkų: 2 boksininkai, 4 dviratininkai, 5 lengvaatlečiai ir 1 sunkiaatletis. Geriausią pasiekimą pasiekė boksininkas Juozas Vinča, kuris su kitais boksininkais dalinosi 5–7 vietas.
 6. 1932 m. vasaros olimpinėse žaidynėse Los Andžele Lietuva nedalyvavo dėl ekonominių sunkumų ir politinių ginčų. Buvęs Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Antanas Jurgelionis dalyvavo olimpiadoje kaip menų varžybų teisėjas.
 7. Į 1936 m. vasaros olimpines žaidynes Berlyne Lietuva nebuvo pakviesta dėl principingos Lietuvos pozicijos Kauno procese teisiant Klaipėdos krašto nacius.
 8. 1940 m. Lietuvą okupavo ir aneksavo Tarybų Sąjunga, todėl po Antrojo pasaulinio karo Lietuvos sportininkai buvo priversti visose tarptautinėse varžybose dalyvauti Tarybų Sąjungos rinktinės sudėtyje.
 9. Pirmą kartą Lietuvos sportininkai TSRS sudėtyje pasirodė 1952 m. (3 krepšininkai, 1 boksininkas, 1 fechtuotojas). Tais pačiais metais pirmieji Lietuvos sportininkai laimi olimpinius medalius.
 10. 1990 m. atkūrusi valstybingumą, Lietuva vėl dalyvauja visose vasaros ir žiemos olimpinėse žaidynėse. Visose vasaros olimpinėse žaidynėse, pradedant 1992 m., Lietuvos sportininkai yra laimėję medalius.
 11. Per visą istoriją Lietuvai, kaip nepriklausomai valstybei, vasaros olimpinėse žaidynėse atstovavo 222 sportininkai 18-oje sporto šakų ir 27 sportininkai 6-iose sporto šakose žiemos olimpinėse žaidynėse. Jauniausia Lietuvos rinktinės narė buvo plaukikė Rūta Meilutytė, kuriai 2012 m. vasaros olimpinėse žaidynėse buvo 15 metų ir 133 dienos. Vyriausia šalies olimpiete tapo 2012 m. vasaros olimpinių žaidynių dalyvė Daina Gudzinevičiūtė, kuriai buvo 46 metai ir 225 dienos. Daugiausiai medalių pelnė Virgilijus Alekna ir Gintaras Einikis (po 3 medalius).
 12. Dar galima paminėti faktą, kad Lietuva kaip nepriklausoma valstybė dalyvavo 9 olimpinėse žaidynėse. 2 kartus prieš karą ir 7 kartus po Nepriklausomybės atgavimo. 2020 metų Tokijo olimpinės žaidynės Lietuvos šaliai bus 10.

 

             1912 m. Stokholmo olimpinės vasaros žaidynės (Švedija)    

 

Leonardus Syttin (g. 1892 m. gruodžio 3 d. Vilniuje – ?) – Lietuvos šaulys iš Vilniaus gubernijos, atstovavęs Rusijos imperijos rinktinę 1912 m. vasaros olimpinėse žaidynėse.

Metai Čempionatas Vieta Pozicija Rungtis Rez.
1912 Olimpinės žaidynės Stokholmas, Švedija 23 Šaudymas 81 taškas

 

Nikolaj Voronkov (g. 1883 m. Vilniuje). Buvo 400 metrų laisvuoju stiliumi plaukikas. Atstovavo Rusijos imperijos rinktinei. Jo rungtyje finisavo tik 5 plaukikai, o iš viso startavo 10 iš kurių 5 nebaigė, tad teoriškai Nikolajus pasidalino 6-10 vietas.

Metai Čempionatas Vieta Pozicija Rungtis Rez,
1912 Olimpinės žaidynės Stokholmas, Švedija Pirmas raundas 400 m. plaukimas laisvu stiliumi Nefinišavo

 

 

 

             1924 m. Paryžiaus olimpinės vasaros žaidynės (Prancūzija)

 

Šiose žaidynėse pirmą kartą istorijoje dalyvavo Lietuvos delegacija. Į žaidynes buvo nusiusti 15 sportininkų. Dalyvavo dvejose rungtyse. 13 futbolininkų ir 2 dviratininkai. 1924 m. gegužės 25 d. Lietuvos futbolininkai žaidė dvejas rungtynes. Prieš Šveicarijos komandą, bet pralaimėjo rezultatu 9–0 (4–0) ir prieš Egiptą, kuriems pralaimėjo 0:10. Dviratininkai varžėsi  188 km plento lenktynėse, tačiau dėl techninių problemų (sugedo dviračiai) trasos nebaigė. 1943 m. Isakas Anolikas naciams okupavus Lietuvą IX forte buvo sušaudytas.

 • Lietuvos futbolo rinktinei atstovavo: Stepas Garbačiauskas, Valerijonas Balčiūnas, Vincas Bartuška, Hansas Gecas, Georgas Hardingonas, Stasys Janušauskas-Jonušas, Leonas Juozapaitis, Eduardas Mikučiauskas, Stasys Razma, Stasys Sabaliauskas, Juozas Žebrauskas.

Lietuvos olimpinė futbolo rinktinė 1924 m. Paryžiuje: (iš kairės) H. Gecas, S. Sabaliauskas, S. Razma, J. Žebrauskas, E. Mikučiauskas, V. Balčiūnas, L. Juozapaitis, S. Garbačiauskas, J. Hardingsonas, V. Bartuška, S. Janušauskas

 

1924 m. Olimpiados akimirka. Žaidžia Lietuva – Šveicarija

 

 

 • Dviratininkai 188 km plento lenktynėse: Juozas Vilpišauskas ir Isakas Anolikas.

 

1924 m. Olimpiada Paryžius: Isakas Anolikas (kairėje) ir Juozas Vilpišauskas 

 

 

      1928 m. Amsterdamo vasaros olimpinės žaidynės  (Olandija)

 

Į Amsterdamo vasaros olimpines žaidynes išvyko dvylikos Lietuvos sportininkų delegacija: 2 boksininkai, 4 dviratininkai, 5 lengvaatlečiai ir 1 sunkiaatletis. Taip pat vienas lietuvių kilmės sportininkas atstovavo kitos šalies rinktinėje. JAV plaukimo rinktinėje startavusi lietuvių kilmės septyniolikmetė Albina Osipavičiūtė laimėjo du aukso medalius. Albina Liusi Šarlotė Osipavičiūtė (Albina Lucy Charlotte Osipowich) gimė 1911 m. vasario 26 d. Vorčesteryje, Masačusetso valstijoje.

 • Boksas: 1. Juozas Vinča. Aukščiausiai, į 5–8 vietas, pakilo boksininkas Juozas Vinča, kurį bokso pradmenų mokė ir Steponas Darius. J.Vinča (pussunkis svoris, iki 79,4 kg), laimėjęs pirmąją kovą, bet ketvirtfinalyje turėjęs pripažinti Pietų Afrikos atstovo pranašumą. 2. Kazys Markevičius. Kitas boksininkas Kazys Markevičius (lengvasis svoris, iki 61,2 kg) pralaimėjo pirmąją kovą prancūzui Georges Carcagne ir tenkinosi 17–24 vieta.                                                        

1928 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių dalyvis Juozas Vinča                                                     

 • Dviračių sportas: 1. Tanchumas Murnikas. Iš dviratininkų sėkmingiausiai pasirodė Tanchumas Murnikas: jis 168 km plento lenktynėse tarp 63 dalyvių užėmė 50 vietą. 2. Jurgis Gedminas.  Jurgis Gedminas buvo 55-tas. 3. Isakas Anolikas. Isakas Anolikas nuotolio nebaigė. 4. Vladas Jankauskas. Vladas Jankauskas nuotolio nebaigė.

 

                               

  1928 m. Olimpinėse žaidynėse Isakas Nolikas.                                     1928 m. Olimpinės žaidynės. Pirmas iš kairės Vladas Jankauskas.
(Jam tai buvo 2 žaidynės)

 

 

 • Sunkioji atletika: 1. Pranas Vitonis. Sunkumų kilnotojas Pranas Vitonis (lengvasis svoris, iki 75 kg) trikovėje iškėlė 275 kg ir pasidalijo 15–16 vietą. Iškilmingoje atidarymo ceremonijoje jis nešė Lietuvos vėliavą.

1928 m.  per olimpiados atidarymą Pranas Vitonis nešė trispalvę.

 

Lengvoji atletika: Bėgimas. 1. Paulina Radziulytė. Pirmoji Lietuvos moteris, dalyvavusi olimpinėse žaidynėse, Paulina Radziulytė bėgo 800 m. Parengiamąjį bėgimą baigusi devinta, galutinėje įskaitoje tarp 25 dalyvių ji tenkinosi 23–24 vieta. 2. Haris Šveminas. Haris Šveminas, dalyvavęs 100 ir 200 m parengiamuosiuose bėgimuose, į tolesnes varžybas nepateko. 100 metrų bėgime liko 63-71 vietose, o 200 m. 31-44 vietose. 3. Julius Petraitis. Į jas nepapuolė ir Julius Petraitis, 5000 m parengiamojo bėgimo finišo liniją kirtęs dešimtas. Šuolis į aukštį: 1. Adolfas Akelaitis. Šuolininkas Adolfas Akelaitis įveikė 160 cm aukštį ir tarp 35 dalyvių užėmė 33 vietą. Ieties metimas: 1. Viktoras Ražaitis. Viktoras Ražaitis ietį numetė 51,16 m ir tarp 28 šios rungties dalyvių liko 26-tas. Beja sportininkas kilęs iš Marijampolės apsk., Sasnavos kaimo.

 

                                         

Paulina Radziulytė – ir 1928 m. olimpietė bėgikė                                             Viktoras Ražaitis – olimpietis ieties metikas.

ir 1938metų Lietuvos moterų krepšinio rinktinės

žaidėja iškovojusi sidabro medalį

                            

1928 m. Amsterdamo olimpiadoje dalyvavusi Lietuvos sportininkų delegacija

 

 • Plaukimas: 1. Albina Osipavičiūtė. Dalyvavo 100 m. laisvuoju stiliumi rungtyje nuplaukdama šį atstumą per 1 minutę 11 sekundžių. Tai buvo tuometinis olimpinis rekordas. Taip pat dalyvavo estafetės plaukime kaip JAV olimpinės estafetės rinktinės narė. 4 x 100 m estafetės distanciją JAV rinktinė įveikė per 4:47,6 minutes, taip pat pagerindama pasaulio rekordą. Iškovotos dvi pirmosios vietos, 2 aukso medaliai .

 

1928 m. Amsterdame 2 aukso medalius iškovojusi Albina Osipavičiūtė. Trečia iš kairės.

1928 m. Sankt Morico žiemos olimpinės žaidynės.               

Šveicarijoje, Sankt Morice, vykusiose II žiemos olimpinėse žaidynėse pirmąkart turėjome savo šalies atstovą – įvairių sporto šakų populiarintoją ir pradininką Lietuvoje Kęstutį Bulotą, dalyvavusį keturiose greitojo čiuožimo varžybų rungtyse. 500 m distancijoje jis buvo 28-as, 1500 m ir 5000 m – 25-as, o 10 000 m rungtis nebaigta dėl atlydžio. Vis tik, kai kuriuose šaltiniuose galima rasti, kad šioje rungtyje jo pasiekimas geriausias ir užimta 5 – oji vieta.

Sovietams okupavus Lietuvą, 1941 metų birželio 14 dieną pirmasis Lietuvos žiemos olimpinių žaidynių dalyvis buvo suimtas NKVD ir ištremtas į Šiaurės Uralo lagerius. Tačiau K. Bulota ir tremtyje metė iššūkį – bandė pabėgti iš Sosnos lagerio. Deja, tai buvo paskutinis Lietuvos didžiavyrio žygis.

 

 • Greitojo čiuožimo rungtis. Kęstutis Bulota

 

                           

                                              Kęstutis Bulota – 1928 m. žiemos olimpinėse žaidynėse Sankt Morice

 

       

 

                1936 m Berlyno olimpinės žaidynės (Vokietija) 

Lietuvos sportininkai nedalyvavo Berlyno olimpinėse žaidynėse. Bet JAV krepšinio rinktinės gretose olimpiniu čempionu tapo Pranas Lubinas (Frank Lubin), vėliau atstovavęs Lietuvos nacionalinei komandai ir su ja iškovojęs 1939 m. Europos čempiono titulą. Būtent jo metimas lėmė lietuvių pergalę lemiamose Kaune vykusių pirmenybių rungtynėse su latviais.

1936 m. Berlyno olimpiadoje, kurioje krepšinis buvo pirmą kartą įtrauktas kaip olimpinė sporto šaka, 198 cm ūgio vidurio puolėjas buvo JAV krepšinio rinktinės, iškovojusios auksą, kapitonas. JAV rinktinė žaidynėse nugalėjo Estiją (52:28), Filipinus (56:23), Meksiką (25:10), o finale nugalėjo Kanados rinktinę rezultatu 19:8. Pranas Lubinas vidutiniškai per rungtynes pelnė po 11 taškų (antras pagal rezultatyvumą komandoje).

Pagal trenerio nurodymą, žaidėjai buvo padalinti į dvi komandas, kurios žaidė pakaitomis, žaidė su Estija (pelnė 13 taškų) ir Meksika (9 taškai), o finale nedalyvavo.

 1. Krepšinis.  Pranas Lubinas 

 

Pranas Lubinas 1936 m. Berlyno olimpinėse žaidynėse atstovavo JAV ir tapo čempionu

                         

 

1948 m. Sankt Morico žiemos olimpinės žaidynės (Šveicarija)

 

Šiose žaidynėse JAV bobslėjaus rinktinei atstovavo lietuvių išeivijos atstovas Edas (Ed) Rimkus. Jis su keturviečiu ekipažu laimėjo aukso medalius.

 1. Bobslėjus: keturvietė: Edas Rimkus

olimpinis čempionas bobslėjininkas Edas Rimkus

 

 

1952 m. Helsinkio vasaros olimpinės žaidynės (Suomija)

 

Lietuvos sportininkai po 24 metų pertraukos sugrįžo į olimpines žaidynes, tačiau vilkėjo ne tuo metu okupuotos savo šalies, o SSRS rinktinės aprangą.

Iš penkių Helsinkyje startavusių lietuvių trys namo grįžo su medaliais – olimpiniais vicečempionais tapo krepšininkai Stepas Butautas, Kazimieras Petkevičius ir Justinas Lagunavičius. SSRS krepšinio rinktinės sudėtyje buvo ir Stanislovas Stonkus, bet jis Helsinkyje nerungtyniavo.

Žaidynių favoritu buvo laikomas boksininkas Algirdas Šocikas, tačiau jis pralaimėjo ketvirtfinalyje Nimanui.

Olimpinės duonos Helsinkyje taip pat paragavo fechtuotojas Juozas Ūdras. Asmeninėse varžybose jis liko 73-ias, o su komanda užėmė 11-ąją vietą.

 

 1. Krepšinis:  Stepas Butautas, Kazimieras Petkevičius, Justinas Lagunavičius.

 

        2.Boksas:  Algirdas Šocikas

 

         3.Fechtavimas: Juozas Ūdras

 

 

 

 

               1956 m. Melburno vasaros olimpinės žaidynės (Australija)

 

Net penki iš septynių Melburne kovojusių Lietuvos sportininkų iškovojo medalius.

Olimpinį sidabrą antrose žaidynėse iš eilės laimėjo Kazimieras Petkevičius, olimpiniais vicečempionais su SSRS krepšinio rinktine taip pat tapo Stanislovas Stonkus ir Algirdas Lauritėnas. Sidabro medalį iškovojo ir ėjikas Antanas Mikėnas.

Bronzos apdovanojimą pelnė boksininkas Romualdas Murauskas.

Antrose olimpinėse žaidynėse dalyvavęs fechtuotojas Juozas Ūdras su SSRS komanda užėmė 7-ąją vietą. 20-tas liko bėgikas Jonas Pipynė.

Dar vienas faktas, kurį reikia paminėti tai, kad šiose olimpinėse žaidynėse Australijos krepšinio rinktinei atstovavo du lietuvių išeivijos atstovai Algimantas Ignatavičius ir Stanislovas Darginavičius (Dargis).

 

 1. Krepšinis:  Kazimieras Petkevičius, Stanislovas Stonkus, Algirdas Lauritėnas. (bei jau minėti du išeivijos lietuviai Algimantas Ignatavičius, Stanislovas Darginavičius).

         

1956 m. Melburno olimpiada: TSRS rinktinė iškovojo sidabro medalius. Jai atstovavo K. Petkevičius, S. Stonkus (1 foto tupi trečias iš kairės) ir A. Lauritėnas (1 foto tupi pirmas iš dešinės). Antroje nuotraukoje A. Lauritėnas kovoja su JAV vidurio puolėju Bill Russel.

 

                        

1956 m. A. Ignatavičius (foto kairėje) kartu su S. Darginavičiumi atstovavo Australijos rinktinei ir olimpiadoje iškovojo 12 vietą.

 

      2. Boksas: Romualdas Murauskas.

                                 

Romualdas Murauskas Melburno olimpiadoje iškovojo bronzos medalį.

     

      3. Fechtavimas: Juozas Ūdras.

 

      4. Bėgimas: Jonas Pipynė.

                                     

Bėgikas Jonas Pipynė Melburno olimpiadoje liko 20 tas.

 

      5. Sportinis ėjimas: 20 km: Antanas Mikėnas.

Antanas Mikėnas Melburne iškovojo sidabro medalį.

 

 

1960 m. Romos vasaros olimpinės žaidynės (Italija)

 

Iš Lietuvos į Romą nuvyko keturi sportininkai ir parsivežė tris medalius, o iki ketvirtojo trūko labai nedaug.

Olimpinį sidabrą iškovojo pavienę dvivietę su vairininku irklavę Zigmas Jukna ir Antanas Bagdonavičius. Jų vairininkas buvo rusas Igoris Rudakovas.

Bronzos medalį laimėjo ieties metikė Birutė Zalagaitytė-Kalėdienė.

Ketvirtąją vietą 1000 m distancijoje užėmė dvivietę baidarę kartu su ukrainiečiu Ivanu Golovačiovu irklavęs Mykolas Rudzinskas.

 

 1. Irklavimas pavienė dvivietė su vairininku: Zigmas Jukna, Antanas Bagdonavičius.
 2. Ieties metimas: Birutė Zalagaitytė – Kalėdienė.
 3. Baidarės dvivietė 1000m. distancija: Mykolas Rudzinskas.

 

1964 m. Tokijo vasaros olimpinės žaidynės (Japonija)

 

Tokijo olimpinėse žaidynėse dalyvavo net 16 Lietuvos sportininkų. Iš jų net dešimt – irkluotojai. Penki lietuviai dalyvavo lengvosios atletikos varžybose, o vienas – bokso.

Būtent boksininkas Ričardas Tamulis iškovojo vienintelį lietuvių medalį Tokijo žaidynėse. Mūsų šalies atletą tik finale įveikė lenkas Marianas Kasprzykas.

Per žingsnį nuo garbės pakylos liko Romos olimpinių žaidynių bronzos laimėtoja Birutė Zalagaitytė-Kalėdienė – Tokijuje ji užėmė ketvirtąją vietą. 3000 m bėgimo su kliūtimis parengiamosiose varžybose olimpinį rekordą (8 min. 31,8 sek.) pasiekęs Adolfas Aleksejūnas finale finišavo septintas. Rutulio stūmikas Adolfas Varanauskas finale užėmė aštuntąją vietą.

Irklavimo varžybose net šeši lietuviai – Romos žaidynių vicečempionai Zigmas Jukna ir Antanas Bagdonavičius, taip pat Julius Vytautas Briedis, Juozapas Aleksandras Jagelavičius, Petras Karla bei Ryšardas Vaitkevičius – irklavo aštuonvietę. Vieni varžybų favoritų finale užėmė penktąją vietą. Kartu su lietuviais dar irklavo Jurijus Suslinas, Vladimiras Sterlikas, o vairininkas buvo Jurijus Lorenconas.

B finalą laimėjo ir septintąją vietą iškovojo lietuviška pavienė keturvietė be vairininko – Celestinas Jucys, Eugenijus Levickas, Povilas Liutkaitis, Jonas Motiejūnas.

 

 1. Irklavimas: 
 • Aštuonvietė: Zigmas Jukna, Antanas Bagdonas, Julius Vytautas Briedis, Juozapas Aleksandras Jagelavičius, Petras Karla, Ryšardas Vaitkevičius.
 • Pavienė keturvietė be vairininko: Celestinas Jucys, Eugenijus Levickas, Povilas Liutkaitis, Jonas Motiejūnas.

      2. Boksas: Ričardas Tamulis

Ričardas Tamulis ant prizininkų pakylos 1968 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse. Tamulis iškovojo sidabro medalį

      3. Lengvoji atletika:

 • Ieties metimas: Birutė Zalagaitytė – Kalėdienė.
 • Bėgimas su kliūtimis 3000m.: Adolfas Aleksejūnas.
 • Rutulio stūmimas: Adolfas Varanauskas.

 

 

1968 m. Meksiko vasaros olimpinės žaidynės (Meksika)

 

Istorinėmis Lietuvos sportui tapusiose žaidynėse dalyvavo dešimt lietuvių. Ir net devyni iš jų iškovojo medalius. Be apdovanojimo liko tik irkluotojas Apolinaras Grigas.

Meksike net du Lietuvos sportininkai tapo olimpiniais čempionais – pirmą olimpinį auksą mūsų šalies istorijoje laimėjo pussunkio svorio varžybose kovojęs boksininkas Danas Pozniakas, o antrą tą pačią dieną – SSRS tinklinio rinktinėje rungtyniavęs Vasilijus Matuševas.

Olimpiniu vicečempionu tapo sunkiasvoris boksininkas Jonas Čepulis. Jam finale teko kovoti su JAV ringo legenda George‘u Foremanu.

Asmeninėse varžybose devintąją vietą užėmęs šiuolaikinės penkiakovės atstovas Stasys Šaparnis iškovojo sidabrą komandų varžybose.

Bronzą aštuonviečių varžybose laimėjo kartu su kitų SSRS respublikų atstovais irklavę Romos olimpinių žaidynių vicečempionai Zigmas Jukna ir Antanas Bagdonavičius, taip pat – Julius Vytautas Briedis ir Juozapas Aleksandras Jagelavičius.

Pirmą savo karjeroje olimpinį medalį pelnė Modestas Paulauskas, su SSRS krepšinio rinktine iškovojęs bronzą.

 

 1. Krepšinis: Modestas Paulauskas

Modestas Paulauskas atstovavo TSRS rinktinei ir iškovojo bronzos medalį, o S. Butautas buvo Kubos rinktinės vyriausiasis treneris.

 

      2. Irklavimas aštuonvietė: Zigmas Jukna, Antanas Bagdonavičius, Julius Vytautas Briedis, Juozapas Aleksandras                    Jagelavičius, Apolinaras Grigas.

      3. Šiuolaikinė penkiakovė: Stasys Šaparnis.

                                           

Lietuvos atstovas šiuolaikinės penkiakovės rungtyje – Stasys Šaparnis (dešinėje) komandinėje rungtyje iškovojo sidabro medalį.

 

 4. Boksas: Jonas Čepulis, Danas Pozniakas.

1968 m. Meksikos olimpiados akimirka. Boksininkų apdovanojimai. Lietuvis Jonas Čepulis iškovojo sidabrą finale pralaimėjas legendiniam J. Forremanui

 

 1. Tinklinis: Vasilijus Matuševas.

 

 

1972 m. Miuncheno vasaros olimpinės žaidynės. (Vokietija)

 

Miuncheno olimpinėse žaidynėse dalyvavo aštuoni sportininkai iš Lietuvos. Jie rungėsi krepšinio, plaukimo, baidarių ir kanojų irklavimo, lengvosios atletikos varžybose. Du lietuviai užkopė ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio, lengvaatletė Nijolė Sabaitė iškovojo sidabrą.

Vladas Česiūnas kartu su Jurijumi Lobanovu triumfavo dviviečių kanojų irklavimo 1000 m distancijos finale.

Meksiko žaidynių bronzos medalininkas Modestas Paulauskas Miunchene su SSRS krepšinio rinktine tapo olimpiniu čempionu viename kontraversiškiausių finalų istorijoje.

Lemiamoje dvikovoje tarp SSRS ir JAV likus žaisti 3 sek. amerikiečiai taikliais Dougo Collinso baudų metimais išsiveržė į priekį 50:49. Po antrojo metimo SSRS rinktinė negalėjo prašyti minutės pertraukėlės, todėl žaidimas buvo pratęstas. Tačiau netrukus vos prasidėjusi sovietų ataka buvo nutraukta, nes komandos treneriai audringai įrodinėjo, kad pertraukėlės jie prašė po  pirmojo baudos metimo. Kilus sumaiščiai, rungtynių laikrodis rodė, kad žaisti liko 1 sek. Į įvykių sūkurį įsitraukęs FIBA generalinis sekretorius Williamas Jonesas įtikino sekretoriatą, kad reikia peržaisti paskutines 3 sek. Kamuolį į rankas gavęs Ivanas Jedeška perdavė jį M. Paulauskui. Ir iškart nuskambėjo sirena. Amerikiečiai puolė džiaugtis, tačiau, paaiškėjo, per anksti – sirena tik buvo sekretoriato įspėjimas, kad laikrodis dar neatsuktas ir žaidimo pradėti negalima. Galiausiai ant laikrodžio atsirado 3 sek. Žaidimas buvo atnaujintas. I. Jedeška per visą aikštę numetė kamuolį Aleksandrui Belovui ir šis, suklaidinęs du varžovus, pelnė auksinius taškus – 51:50.

Iškart po mačo JAV pateikė protestą, tačiau jis nebuvo patenkintas. Įsižeidę amerikiečiai atsisakė priimti sidabro medalius ir apdovanojimo ceremonijoje nedalyvavo.

Lengvaatletė Nijolė Sabaitė sidabro medalį iškovojo 800 m bėgimo distancijoje.

3000 m kliūtiniame bėgime septintąją vietą užėmė Romualdas Bitė.

Maratono bėgime dalyvavo Anatolijus Baranovas, kuris užėmė 15 vietą. Birutė Užkuraitytė dalyvavo kompleksinio plaukimo 200 ir 400 metrų distancijų rungtyse ir užėmė atitinkamai 16 ir 23 vietas. Šuolio į aukštį rungtyje Kęstutis Šapka užėmė 12 vietą. Rimantas Plungė dalyvavo rutulio stūmimo varžybose. Palyginti lengvai įvykdė kvalifikacinę normą (rutulį nustūmė 19 m 18 cm) ir pateko į tolesnes varžybas. Galutinis rezultatas – 19 m 30 cm (14 vieta)

 

 1. Plaukimas: 200 ir 400 m. kompleksinėse rungtyse: Birutė Užkuraitytė.

Birutė Užkuraitytė viduryje – pirmoji lietuvaitė olimpiados dalyvė plaukimo rungtyse.

 1. Baidarių ir kanojų irklavimas: Dvivietė kanoja 1000 m.: Vladas Česiūnas.

               

 

 1. Lengvoji atletika:
 • 800m. bėgimas: Nijolė Sabaitė.

Nijolė Sabaitė 1972 m. Miuncheno olimpiniame stadione Nr. 358 iškovojo sidabro medalį.

 

 • 3000 m. su kliūtimis bėgimas: Romualdas Bitė.

Romualdas Bitė 930 numeris bėga 1972 m. Miuncheno olimpiniame stadione.

 

 • Rutulio stūmimas: Rimantas Plungė.

 

 • Maratonas: Anatolijus Baranovas.

 

 • Šuolis į aukštį: Kęstutis Šapka.

 

      4. Krepšinis: Modestas Paulauskas

 

Modestas Paulauskas su TSRS rinktine finale nukovęs amerikiečius tapo olimpiniu čempionu.

 

 

1976 m. Monrealio vasaros olimpinės žaidynės. (Kanada)

 

Monrealio žaidynėse dalyvavo aštuoni Lietuvos sportininkai. Jie iškovojo net septynis medalius. Ant garbės pakylos neužkopė tik irkluotojas Antanas Čikotas, su SSRS aštuonviete užėmęs septintąją vietą.

Olimpinėmis čempionėmis su SSRS rinktinėmis tapo krepšininkė Angelė Rupšienė ir rankininkė Aldona Česaitytė-Nenėnienė.

Sidabro medalį su aštuonvietės valties įgula iškovojo irkluotoja Klaudija Koženkova. Tokios pat prabos medalį iškovojo dar vienas irkluotojas – porinės keturvietės ekipažo narys Vytautas Butkus.

Lietuviška porinės dvivietės valties įgula – Genovaitė Ramiškienė ir Leonora Kaminskaitė – laimėjo bronzą.

Plaukikas Arvydas Juozaitis laimėjo bronzos medalį 100 m krūtine rungtyje. Be to, jis finišavo šeštas 200 m distancijoje krūtine, o su komandos draugais užėmė penktąją vietą kombinuotoje estafetėje 4×100 m.

 

 1. Krepšinis: Angelė Rupšienė

                               

1976 m. Olimpiados akimirka. Angelė Rupšienė ir Yuliana Semionova

 

 1. Rankinis: Aldona Česaitytė-Nenėnienė
 2. Irklavimas:
 • Aštuonvietė valtis: Klaudija Koženkova
 • Porinė dvivietė valtis: Vytautas Butkus, Genovaitė Ramiškienė ir Leonora Kaminskaitė.

      4. Plaukimas: 100 m. 200 m. krūtine, 4×100 m. estafetė: Arvydas Juozaitis

 

1980 m. Maskvos vasaros olimpinės žaidynės (Rusija)

 

Maskvos olimpinėse žaidynėse dalyvavo 16 sportininkų iš Lietuvos. Jie rungėsi baidarių ir kanojų bei akademinio irklavimo, krepšinio, lengvosios atletikos, plaukimo, rankinio, kulkinio šaudymo varžybose ir iškovojo net 11 medalių.

Olimpinėmis čempionėmis jau antrą kartą tapo krepšininkė Angelė Rupšienė ir rankininkė Aldona Česaitytė-Nenėnienė. Aukso medalius taip pat iškovojo SSRS krepšinio rinktinei atstovavusi Vida Beselienė bei rankinio rinktinėje žaidusi Sigita Mažeikaitė-Strečen.

Olimpiniame baseine plaukimo olimpiniais čempionais tapo Robertas Žulpa (200 m krūtine) ir Lina Kačiušytė (200 m krūtine). Ši sportininkė 100 m krūtine rungtyje finišavo septinta.

Estafetės 4×400 m olimpinį auksą su komandos draugais iškovojo bėgikas Remigijus Valiulis.

Olimpiniu vicečempionu su SSRS vyrų rankinio rinktine tapo Voldemaras Novickis.

Bronzos medalius iškovojo aštuonvietės įgulos nariai irkluotojai Jonas Narmontas ir Jonas Pinskus,  krepšininkas Sergejus Jovaiša.

Per žingsnį nuo medalio liko šaulys Vladas Turla, užėmęs ketvirtąją vietą. Jis dalyvavo 25 m. greitojo šaudymo rungtyje ir surinko 595 taškus. Galina Murašova disko metimo finale buvo septinta.

Bėgikas  Aleksandras Antipovas bėgo 10000 m. distanciją. 1980 m. vasaros olimpinių žaidynių metu A.Antipovas nebaigė distancijos. Vėliau pranešta jog sportininkas tapo Sovietų Sąjungos sporto medikų bandymų auka. Tuo metu Sovietų Sąjungoje buvo pradėti bandymai padidinti sportininkų ištvermę, perpilant jų pačių kraują – kraujo dopingas. Bėgimo metu sportininkui kilo alerginė reakcija. Vėliau jis daug gydėsi, jam buvo atliekamos sudėtingos operacijos. Po kelerių metų A.Antipovas sugrįžo į sportą. Maždaug 1983 m. jis buvo diskvalifikuotas už medikamentinio dopingo vartojimą.

Ieties metikė Jadvyga Putinienė olimpinėse žaidynėse užėmė 11 vietą.

Maskvos žaidynėse dirbo ir teisėjai iš Lietuvos, o vilnietis Janis Grinbergas buvo rankinio turnyro direktorius.

 

 1. Baidarės ir kanojos: Ramutis Višinskis.
 2. Akademinis irklavimas: aštuonvietė įgula: Jonas Narmontas ir Jonas Pinskus.
 3. Krepšinis:  Angelė Rupšienė, Vida Beselienė, Sergejus Jovaiša.
 4. Lengvoji atletika: begimas estafetė 4×400 m.: Remigijus Valiulis.
 • Disko metikas: Galina Murašova.
 • Bėgimas 10000 m: Aleksandras Antipovas.
 • Ieties metimas: Jadvyga Putinienė.

      5. Plaukimas:

 • 200 m. krūtine vyrai: Robertas Žulpa.
 • 200m. ir 100m. krūtine: Lina Kačiušytė.

 

 

      6. Rankinis: Aldona Česaitytė-Nenėnienė, Sigita Mažeikaitė-Strečen, Voldemaras Novickis.

      7. Kulkinis šaudymas: Vladas Turla.

 

 

 

1984 m. Sarajevo žiemos olimpinės žaidynės (Bosnija ir Hercegovina)

 

Sarajevo žaidynės tapo istorinėmis Lietuvos sportui. Biatlonininkas Algimantas Šalna tapo pirmuoju lietuviu, iškovojusiu žiemos olimpinių žaidynių auksą.

Lietuvos sportininkas kartu su komandos draugais – Dmitrijumi Vasiljevu, Jurijumi Kaškarovu ir Sergejumi Bulyginu – triumfavo estafetėje 4×7,5 km.

Nedaug iki medalio A. Šalnai trūko ir asmeninėse varžybose – 10 km lenktynėse jis finišavo penktas.

 

 1. Biatlonas: 10 km rungtis, 4×7,5 km estafetė: Algimantas Šalna.

 

 

       Algimantas Šalna 1984 m. Sarajevo olimpinėse žaidynėse

 

 

 

 

1988 m. Seulo vasaros olimpinės žaidynės ( Korėja)

 

Net 25 sportininkai iš Lietuvos dalyvavo Seulo olimpinėse žaidynėse. Jie rungėsi irklavimo, rankinio, krepšinio, lengvosios atletikos, futbolo, dviračių plento ir treko, plaukimo, žirginio sporto varžybose. Lietuviai iškovojo 10 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos medalius.

Du aukso medalius Seulo iškovojo dviratininkas Gintautas Umaras. Daugiau nei vienam Lietuvos sportininkui nepavyko tapti dukart olimpiniu čempionu per vienerias žaidynes.

G.Umaras Seulo treke laimėjo ir asmenines, ir komandų persekiojimo lenktynes. Su SSRS komanda persekiojimo lenktynių auksą iškovojo ir Artūras Kasputis. O G.Umaro brolis Mindaugas, taip pat startavęs komandų lenktynėse, neturėjo progos užkopti ant garbės pakylos, nes dalyvavo tik ketvirtfinalyje – vėliau jį pakeitė kitas dviratininkas. Bet be medalio M.Umaras neliko – jam vieną savo trofėjų padovanojo brolis.

Keturi Lietuvos krepšininkai rungtyniavo olimpine čempione tapusioje SSRS rinktinėje – Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis, Valdemaras Chomičius ir Rimas Kurtinaitis. Pusfinalyje SSRS rinktinė 82:76 palaužė būsimosios NBA legendos Davido Robinsono vediną JAV rinktinę, o finale 76:63 įveikė superžvaigždžių kupiną Jugoslavijos komandą.

Futbolo olimpiniais čempionais tapo du lietuviai – Arminas Narbekovas ir Arvydas Janonis. A.Narbekovas prie SSRS rinktinės triumfo prisidėjo dviem įvarčiais, vieną jų pelnė pusfinalio mačo su Italija pratęsime.

Prie Maskvos olimpinių žaidynių sidabro Seulo olimpinį auksą pridėjo rankininkas Voldemaras Novickis.

Olimpiniais vicečempionais Seule tapo plaukikas Raimundas Mažuolis (estafetė 4×100 m laisvuoju stiliumi), lengvaatlečiai Laimutė Baikauskaitė (1500 m bėgimas) ir Romas Ubartas (disko metimas).

Bronzą iškovojo dviratininkė Laima Zilporytė (plento grupinės lenktynės) ir krepšininkė Vitalija Tuomaitė.

Dalia Matusevičienė bėgimo 800 m. rungtyje užėmė antrąją vietą. Irkluotoja Aušra Gudeliūnaitė 2000 m. irklavimo rungtyje liko 4 oje vietoje, visai šalia apdovanojimų pakylos. Ji su įgula parodė 6:22.35 laiką. Disko metikė Galina Muraškova savo rungtyje liko 12 vietoje. Irklavimo rungtyje 2000 m. pavienė keturvietė su vairininku Jonas Narmontas ir Sigitas kučinskas iškovojo 12 vietą. Žirgų sporte Raimunda Udrakis  komandinėse konkūrų varžybose iškovojo 15 vietą. Reda Ribinskaitė irklavimo 2000 m. su paviene keturviete su vairininke rungtyje užėmė garbingą 9 vietą. Septynkovininkė Remigija Nazarovienė iškovojo 5 vietą. Kartu su Ubartu disko rungtyje dalyvavo ir kitas lietuvis Vaclovas Kidykas, kuris liko 13 vietoje.

 

 1. Irklavimas:
 • 2000 m. aštuonvietė: Aušra Gudeliūnaitė, Sandra Gustaitienė.
 • 2000 m. pavienė keturvietė su vairininku: Jonas Narmontas, Sigitas Kučinskas.
 • 2000 m. pavienė keturvietė su vairininke: Reda Ribinskaitė.
 1. Rankinis: Voldemaras Novickis.
 2. Krepšinis: Vitalija Tuomaitė. Šarūnas Marčiulionis, Arvydas Sabonis, Rimas Kurtinaitis, Valdemaras Chomičius.
 3. Lengvoji atletika:
 • bėgimas 1500 m.: Laimutė Baikauskaitė.
 • bėgimas 800 m.: Dalia Matusevičienė.
 • Diskas: Romas Ubartas, Vaclovas Kidykas, Galina Muraškova.
 • Septynkovė: Remigija Nazarovienė.

      5. Futbolas: Arminas Narbekovas ir Arvydas Janonis.

      6. Dviračiai:

 • Plentas grupinės lenktynės: Laima Zilporytė.
 • Asmeninės varžybos ir komandų persekiojimo: Gintaras Umaras, Artūras Kasputis, Mindaugas Umaras.

      7. Plaukimas: estafetė 4x100m. laisvu stiliumi: Raimundas Mažuolis.

      8. Žirgų sportas: komandiniai konkūrai: Raimundas Udrakis.

 

1988 m. Kalgario žiemos olimpinės žaidynės (Kanada)

 

Dar vieną naują olimpinės Lietuvos sporto istorijos metraščio puslapį atvertė Vida Vencienė. Kalgaryje iškovojusi net du medalius.

10 km lenktynėse klasikiniu stiliumi lietuvė tapo olimpine čempione, o 5 km distancijoje klasikiniu stiliumi iškovojo bronzą.

Daugiau nė vienam Lietuvos žiemos sporto šakų atstovui nėra pavykę olimpinėse žaidynėse iškovoti du medalius.

 

 1. Slidinėjimas: 10 km ir 5 km klasikinis stilius: Vida Vencienė.

 

         

Vida Vencienė olimpiadoje 10 km trasoje tapo olimpine čempione, o 5 km distancijoje iškovojo bronzos medalį.

 

1992 m. Barselonos vasaros olimpinės žaidynės (Ispanija)

 

Lietuvai 1992 m. vasaros olimpinėse žaidynėse Barselonoje, Ispanijoje atstovavo 46-i sportininkai. Tai buvo trečiosios Olimpinės žaidynės, kuriose Lietuva dalyvavo kaip nepriklausoma valstybė ir pirmosios vasaros žaidynės, kuriose Lietuvos dalyvavo po Sovietų Sąjungos okupacijos. Lietuvos vėliavą atidarymo iškilmėse nešė Seulo olimpinis vicečempionas plaukikas Raimundas Mažuolis. Kadangi sportininkų skaičius nemažas, šį kartą pasirodymus ir statistiką pateiksiu lentelėmis.

 

 1. Akademinis irklavimas:
Sportininkas Rungtis Atkrent. Paguod. Pusfinalis C Finalas B Finalas Finalas Vieta
Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta
Ričardas Bukys
Zigmas Gudauskas
M2- 6:59.38 4 7:01.82 4 Nepasiekė 7:03.01 5 Nepasiekė 17
Juozas Bagdonas
Einius Petkus
Valdemaras Mačiulskis
M2+ 7:04.41 Q 7:03.89 4 7:04.98 3 Nepasiekė 9
Kristina Poplavskaja W1x 8:06.31 4 8:01.31 Q 8:05.15 6 8:27.84 5 Nepasiekė 11
Violeta Lastakauskaitė
Violeta Bernotaitė
W2- 8:04.77 4 7:52.47 Q 7:30.54 4 7:29.24 4 Nepasiekė 10

Lietuvos Irklavimo rinktinė Barselonos olimpiadoje

 

    2. Baidarių ir kanojų irklavimas: sprinto rungtis:

Sportininkai Klasė 1 raundas Paguoda Pusfinalis Finalas
Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta
Artūras Vieta K1-500 m 1:41.96 3 1:41.04 Q 1:42.09 Q 1:42.34 9
K1-1000 m 3:40.81 Q 3:37.54 Q 3:46.92 9

                                                     

Artūras Vieta buvo baidarių ir kanojų irklavimo didmeistris, deja olimpiadoje liko tik 9 vietoje. Pirmoje nuotraukoje vejasi varžovą.

 

     3. Boksas:

Sportininkas Klasė 32 – raundas 16 – raundas Ketvirtfinalis Pusfinalis Finalas Vieta
Rezultatas Rezultatas Rezultatas Rezultatas Rezultatas
Vitalijus Karpačiauskas 67 kg Olympic Rings.svg Andrėjus Piestrajevas
L 9-4
 Pepe Reilly (USA)
L 16-5
 Arkhom Chenglai (THA)
P 6-9
Nepasiekė 5
Leonidas Maleckis 71 kg  Salim Kbary (EGY)
L 13-6
 Robin Reid (GBR)
P 3-10
Nepasiekė 9
Vidas Markevičius 91 kg Olympic Rings.svg Aleksėjus Čudinovas
P 3-7
Nepasiekė 17
Gytis Juškevičius +91 kg  David Anyim (KEN)
L RSCI-2
 Richard Igbineghu (NGR)
P 2-KO
Nepasiekė 5

                                      

Vitalijus Karpačiauskas kovojo 67 kg kategorijoje.(1 foto kairėje). Leonidas Maleckis 71 kg kategorija (foto viduryje). Gitas Juškevičius sunkaus svorio kategorijoje virš 90 kg. (foto dešinėje).

Olimpinė Lietuvos bokso rinktinė olimpiadoje Barselonoje – pirmas iš kairės ir ketvirtasis boksininkas 91 kg svorio kategorijoje Vidas Markevičius.

 

    4. Buriavimas:

Sportininkas Klasė Rungtynės Taškai Vieta
1 2 3 4 5 6 7
Raimondas Šiugždinis
Valdas Balčiūnas
470 20 32 33 36 40 15 28 176 32

 

 5. Dviračiai:

Plentas: vyrai

Sportininkas Rungtis Laikas Vieta
Saulius Šarkauskas Plento lenktynės 4:35:56 23

Trąsoje Saulius Šarkauskas

Plentas: moterys

Sportininkas Rungtis Laikas Vieta
Aiga Zagorska Plento lenktynės 2:05:03 14
Laima Zilporytė Plento lenktynės 2:05:03 18
Daiva Čepelienė Plento lenktynės 2:05:03 20

                       

Lietuvos moterų plento komanda olimpiadoje: iš kairės 22 nr. Aiga Zagorska, 28 nr. viduryje Daiva Čepelienė ir 29 nr. Laima Zilporytė. Antroje nuotraukoje trasoje varžosi 29 nr. Laima Zilporytė. 

Trekas: moterys

Sportininkė Rungtis Kvalifik. Šešioliktfinalis Paguod. Ketvirt. Pusfin. Finalas Vieta
Rita Razmaitė Sprintas Q
12.058
3/3
Nyderlandai Ingrid Haringa
Kinijos LR Wang Yan
2/2
Olympic Rings.svg Galina Yenyukhina
Nepasiekė
Aiga Zagorska Persekiojimas 13
3:52.450
Nepasiekė 13

 

Sprinto rungtis nepasisekė Ritai Razmaitei. Sportininkė krito ir anksti baigė savo pasirodymą.

   

      6. Dziudo:

Sportininkas Klasė 32 – raundas 16 – raundas Ketvirtfinalis Pusfinalis Finalas Vieta
Rezultatas Rezultatas Rezultatas Rezultatas Rezultatas
Vladas Burba 95 kg Nepasiekė 13

Vladas Burba olimpiniame kaimelyje

 

  7. Imtynės:

Sportininkas Klasė Grupė Finalas Vieta
Rezultatas Rezultatas
Remigijus Šukevičius 57 kg Graikų-Romėnų  Nikolay Dimitrov (BUL) P (1-3)
 Dennis Hall (USA) P (1-3)
Nepasiekė

Remigijus Šukevičius (raudona apranga) kovoja su priešininku

 

  8. Krepšinis:

Sudėtis:

Romanas BrazdauskisValdemaras ChomičiusDarius DimavičiusGintaras EinikisSergėjus JovaišaArtūras KarnišovasGintaras KrapikasRimas KurtinaitisŠarūnas MarčiulionisAlvydas PazdrazdisArvydas SabonisArūnas Visockas.

Grupės varžybos Vieta Ketvirtfinalis Pusfinalis Finalas Vieta
Krepšinio komanda Flag of the People's Republic of China.svg Kinija L 112-75
Flag of Venezuela.svg Venesuela L 87-79
Flag of Puerto Rico.svg Puerto Rikas L 104-91
Olympic Rings.svg Jungtinė komanda P 80-92
Flag of Australia.svg Australija L 98-87
Q Flag of Brazil.svg Brazilija L 114-96 Flag of the United States.svg JAV P 76-127 Dėl 3 vietos
Olympic Rings.svg Jungtinė komanda L 82-78
3 Bronz

 

 9. Lengvoji atletika:

Vyrai:

Sportininkas Rungtis Rezultatai Vieta
Kvalif. Finalas
Viktoras Meškauskas 20 km ėjimas 1:33:24 26
Benjaminas Viluckis Kūjo metimas 70.54 m 20
Romas Ubartas Disko metimas 66.08 m 65.12 m 1
Vaclavas Kidykas Disko metimas 59.96 m 15

                                     

Lemiamas Romo Ubarto metimas ir triumfas iškovojus olimpinį aukso medalį.

                                                                

1992 m. Barselonos olimpiadoje disko rungtyje be Ubarto varžėsi ir Vaclovas Kidykas iškovojęs 15 vietą. (nuotraukoje kairėje olimpiniame kaimelyje.). Rutulio stūmimo rungtyje varžėsi Benjaminas Viluckis ( nuotrauka kairėje).

Moterys:

Sportininkė Rungtis Rezultatai Vieta
Kvalif. Finalas
Nijolė Medvedeva Šuolis į tolį DSQ DSQ DSQ
Nelė Savickytė Šuolis į aukštį 1.90 20
Teresė Nekrošaitė Ieties metimas 58.28 18
Remigija Nazarovienė Septynkovė 6142 14

                                      

Šuolininkei į tolį Nijolei Medvedevai žaidynės buvo nesėkmingos(nuotrauka kairėje). Vidurinėje foto septynkovininkės Remigijos Nazarovienės pasirodymas ( su tamsiu triko). Dešinėje – Nelė Savickytė-Žilinskienė iškovojusi 20 vietą šuolių į aukštį rungtyje.

 

10. Plaukimas:

Sportininkas Rungtis Rezultatai Vieta
Kvalif. Finalas B Finalas A
Raimundas Mažuolis 50 m laisvu st. 22.77 22.71 x 10
100 m laisvu st. 50.17 50.13 x 10
Nerijus Beiga 100 m krūtine 1.05,17 x x 36
200 m krūtine 1.21,65 x x 31

                         

Raimundas Mažuolis rengiasi olimpiniam startui Barselonoje.

Olimpiečiai plaukikai Nerijus Beiga kairėje ir Raimundas Mažuolis

   

     11. Šiuolaikinė penkiakovė:

Sportininkas Fechtavimas Plaukimas Šaudymas Jojimas Bėgimas Iš viso Vieta
Gintaras Staškevičius 660 1352 1060 840 1237 5234 15
Vladimiras Močialovas 660 1204 880 830 1231 4805 51
Tomas Narkus 694 1308 1210 0 1153 4281 61
Vyrų komanda 2099 3708 3150 1670 3621 14320 15

Gintaras Staškevičius

Tomas Narkus

Vladimiras Močialovas nuotraukoje su kepure

 

 

 

1992 m. Albervilio žiemos olimpinės žaidynės (Prancūzija)

 

Į olimpines arenas po 64 metų pertraukos sugrįžusiai Lietuvai Albervilyje atstovavo slidininkai Vida Vencienė ir Ričardas Panavas, biatlonininkai Kazimiera Strolienė ir Gintaras Jasinskas, šokių ant ledo pora Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas.

Aukščiausią vietą iš lietuvių iškovojo 1988 m. olimpinė čempionė Vida Vencienė, 15 km lenktynėse klasikiniu stiliumi finišavusi 11-ta. Ji visose lenktynėse pateko tarp 30-ties greičiausiųjų – buvo 16-ta 30 km lenktynėse klasikiniu stiliumi, 19-ta – 5 km lenktynėse klasikiniu stiliumi ir 28-ta 10 km persekiojimo lenktynėse laisvuoju stiliumi.

Į pirmą 30-tuką taip pat pateko ir biatlonininkai – K.Strolienė (27-ta 7,5 km lenktynėse ir 28-ta 15 km lenktynėse) ir Lietuvos vėliavą atidarymo iškilmėse nešęs G.Jasinskas (19-tas 20 km lenktynėse).

Ledo šokėjai debiutinėse jiems žaidynėse užėmė 16-ąją vietą tarp 19 porų.

Olimpiniu čempionu Albervilyje tapo tada dar 19-metis ledo ritulininkas Darius Kasparaitis, atstovavęs Junginei komandai, kurią sudarė žaidėjai iš buvusios SSRS respublikų. Ji naudojosi olimpine vėliava ir himnu.

 

 1. Dailusis čiuožimas:
Sportininkai CD1 CD2 OD FD TFP Vieta
Margarita Drobiazko
Povilas Vanagas
17 17 17 16 33.0 16

Dailiojo čiuožimo pora Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas

 

   2. Lygumų slidinėjimas:

Vyrai
Rungtis Sportininkas Lenktynės
Laikas Vieta
10 km
C
Ričardas Panavas 31:48.9 54
15 km
persekiojimas1
F
Ričardas Panavas 44:54.5 50
30 km
C
Ričardas Panavas 1’30:38.0 41

1 Startas atidėtas pagal 10 km rezultatus.
C = klasikinis stilius, F = laisvas stilius

1992 m. Albervilis – Ričardas Panavas

Moterys
Rungtis Sportininkas Lenktynės
Laikas Vieta
5 km
C
Vida Vencienė 15:08.7 19
10 km
persekiojimas2
F
Vida Vencienė 29:19.1 28
15 km
C
Vida Vencienė 45:12.9 11
30 km
F
Vida Vencienė 1’29:45.4 16

2 Startas atidėtas pagal 5 km rezultatus.
C = klasikinis stilius, F = laisvas stilius

 

               

Vida Vencienė – 1992 m. Albervilio olimpinėse žaidynėse.

 

 3. Biatlonas:

Vyrai
Rungtis Sportininkas Šūviai pro šalį 1 Laikas Vieta
10 km sprintas Gintaras Jasinskas 2 29:44.3 64
Rungtis Sportininkas Laikas Šūviai pro šalį Pakoreguotas laikas 2 Vieta
20 km Gintaras Jasinskas 59:17.8 1 1’00:17.8 19

Gintaras Jasinskas Albervilio olimpinėse žaidynėse

Moterys
Rungtis Sportininkas Šūviai pro šalį 1 Laikas Vieta
7,5 km sprintas Kazimiera Strolienė 4 27:16.7 27
Rungtis Sportininkas Laikas Šūviai pro šalį Pakoreguotas laikas 2 Vieta
15 km Kazimiera Strolienė 51:20.0 6 57:20.0 28

1Už šūvį pro šalį pridedamas 150 m baudos ratas.
21 minutė už šūvį pro šalį.

                               

Kazimiera Strolienė – 1992 m. Albervilio olimpinėse žaidynėse.

 

     4. Ledo ritulys:  Darius Kasparaitis atstovavo NVS rinktinei 

Svarbiausias 1992 m. ledo ritulio įvykis buvo olimpinis turnyras, vykęs Albervilyje (Prancūzija). Dėl Sovietų Sąjungos žlugimo, šiame turnyre dalyvavo Jungtinė komanda, kuriai atstovavo Rusijos, Ukrainos, Kazachstano, Baltarusijos, Uzbekistano ir Armėnijos sportininkai. Į šios valstybių grupės ledo ritulio komanda buvo pakviestas ir D. Kasparaitis, kuriam tuo metu buvo tik 19 metų. Nepaisant jauno amžiaus, gynėjas iš Lietuvos tapo svarbia Jungtinės komandos dalimi ir žaidė visose 8 olimpinio turnyro rungtynėse. Jungtinė komanda savo pasirodymą olimpinėse žaidynėse pradėjo labai galingai. B grupėje žaidusi ekipa pirmajame mače 8:1 sutriuškino šveicarus, o antrajame – taip pat 8:1 „sumindė“ Norvegijos rinktinę. Trečiajame ture Jungtinė komanda 3:4 krito nuo Čekoslovakijos ledo ritulininkų, bet vėliau 8:0 nepasigailėjo prancūzų ir labai svarbiose rungtynėse 5:4 pranoko kanadiečius. Jungtinė komanda, surinkusi 8 taškus, B grupėje užėmė 2-ąją vietą ir į priekį tik dėl papildomų rodiklių praleido kanadiečius (8 tšk.). Geriausią savo žaidimą Jungtinė komanda ėmė demonstruoti tuomet, kai tai buvo svarbiausia – atkrintamųjų varžybų metų. Ketvirtfinalyje 6:1 buvo sutriuškina Suomija, pusfinalyje 5:2 parklupdyta JAV, o finale 3:1 dar kartą nugalėta Kanados rinktinė. D. Kasparaitis per 8 olimpinio turnyro rungtynes atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir gavo tik 2 baudos minutes. Vos 19-os metų gynėjas tuomet tapo pirmuoju ir iki šiol vieninteliu ledo ritulininku iš Lietuvos, kuris tapo olimpiniu čempionu.

Darius Kasparaitis viršutinėje eilėje stovi trečias iš kairės. 1992 m. olimpinėse žaidynėse Albervilyje atstovavo NVS rinktinei.

 

                     

1992 m. Albervilio žiemos olimpiados atidarymo eisena ir visa Lietuvos sportininkų delegacija.

 

1994 m. Lilehamerio žiemos olimpinės žaidynės (Norvegija)

 

Pasikeitus žiemos žaidynių rengimo tvarkai po dvejų metų į Norvegiją vyko tie patys šeši žiemos sportininkai kaip ir į Albervilį – slidininkai Vida Vencienė ir Ričardas Panavas, biatlonininkai Kazimiera Strolienė ir Gintaras Jasinskas, šokių ant ledo pora Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas

Šįkart aukščiausią 12-ąją vietą užėmė M.Drobiazko ir P.Vanagas.

 1. Dailusis čiuožimas: 
Sportininkai CD1 CD2 OD FD TFP Vieta
Margarita Drobiazko
Povilas Vanagas
13 13 12 12 24.4 12

 

      2. Slidinėjimas:

Vyrai
Rungtis Sportininkas Lenktynės
Laikas Vieta
10 km
C
Ričardas Panavas 26:46.1 38
15 km
persekiojimas1
F
Ričardas Panavas 42:52.5 48
30 km
F
Ričardas Panavas DNF
50 km
C
Ričardas Panavas 2’19:01.3 32

1 Startas atidėtas pagal 10 km rezultatus.
C = klasikinis stilius, F = laisvas stilius

1994 m. Lillehamerio žiemos olimpiada buvo antroji iš eilės Ričardui Panavui

Moterys
Rungtis Sportininkas Lenktynės
Laikas Vieta
5 km
C
Vida Vencienė DNF
15 km
F
Vida Vencienė 45:41.2 32
30 km
C
Vida Vencienė 1’32:18.9 25

2 Startas atidėtas pagal 5 km rezultatus.
C = klasikinis stilius, F = laisvas stilius

Buvusiai olimpinei čempionei Vidai Vencienei (kairėje) Lillehamerio olimpinės žaidynės buvo trečiosios ir paskutinės. Šį kartą aukštų rezultatų pasiekti nepavyko.

 

3. Biatlonas:

Vyrai
Rungtis Sportininkas Šūviai pro šalį 1 Laikas Vieta
10 km sprintas Gintaras Jasinskas 3 32:15.4 55
Rungtis Sportininkas Laikas Šūviai pro šalį Pakoreguotas laikas 2 Vieta
20 km Gintaras Jasinskas 58:08.9 6 1’04:08.9 58

Gintaras Jasinskas – Lillehamerio trąsoje.

Moterys
Rungtis Sportininkas Šūviai pro šalį 1 Laikas Vieta
7.5 km sprintas Kazimiera Strolienė 4 29:16.6 48
Rungtis Sportininkas Laikas Šūviai pro šalį Pakoreguotas laikas 2 Vieta
15 km Kazimiera Strolienė 52:55.8 8 1’00:55.8 62

1Už šūvį pro šalį pridedamas 150 m baudos ratas.
21 minutė už šūvį pro šalį.

Lillehameris: finiso link skrieja Kazimiera Strolienė

 

       

1994 m. Lillehamerio žiemos olimpinių žaidynių atidarymo momentas, žygiuoja Lietuvos delegacija. Kitoje foto Lietuva olimpiniame kaimelyje

 

 

1996 m. Atlantos vasaros olimpinės žaidynės (JAV)

 

 

Į Atlantą vyko gausiausia iki tol lietuvių delegacija – 61 sportininkas: baidarių ir kanojų irklavimo, bokso, dviračių plento ir treko, imtynių, irklavimo, krepšinio, lengvosios atletikos, meninės gimnastikos, plaukimo, stalo teniso, sunkiosios atletikos, šaudymo, šiuolaikinės penkiakovės atstovai.

Vienintelį medalį į Lietuvos taupyklę įdėjo krepšinio rinktinė. Vlado Garasto treniruojamoje komandoje šį kartą buvo tik 11 žaidėjų: Gintaras Einikis, Artūras Karnišovas, Rimas Kurtinaitis, Darius Lukminas, Šarūnas Marčiulionis, Tomas Pačėsas, Arvydas Sabonis, Saulius Štombergas, Rytis Vaišvila, Eurelijus Žukauskas ir Mindaugas Žukauskas. Rungtynėse dėl bronzos lietuviai 80:74 įveikė Australiją.

Visai netoli garbės pakylos buvo ne vienas mūsų šalies atstovas – penktąsias vietas užėmė olimpinėse žaidynėse debiutavę lengvaatletis disko metikas Virgilijus Alekna ir dviratininkė Jolanta Polikevičiūtė. Ši sportininkė dar finišavo septinta ir asmeninėse lenktynėse. Penkta buvo ir šuolininkė į aukštį Nelė Žilinskienė, šešta – treko dviratininkė Rasa Mažeikytė, aštuntas – disko metikas Vaclovas Kidykas.

Lietuvos vėliavą atidarymo iškilmėse, kaip ir 1992 m. Barselonoje, nešė plaukikas Raimondas Mažuolis.

 

 1. Akademinis irklavimas
Sportininkas Rungtis Atkrent. Paguod. Pusfinalis C Finalas B Finalas Finalas Vieta
Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta
Juozas Bagdonas
Einius Petkus
M2- 6:45.92 5 7:10.47 2 6:57.75 5 6:38.12 4 Nepasiekė 10
Birutė Šakickienė W1x 8:21.78 4 8:41.08 4 Nepasiekė 8:17.80 2 Nepasiekė 14

 

        2. Baidarių ir kanojų irklavimas

Sprintas

Sportininkai Klasė 1 raundas Paguoda Pusfinalis Finalas
Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta
Vidas Kupčinskas
Vaidas Mizeras
K2-500 m 1:36.685 5 1:40.500 3 1:32.693 8 Nepasiekė
K2-1000 m 3:51.842 7 3:38.428 4 3:24.462 8 Nepasiekė

Vaidas Mizeras ir Vidas Kupčinskas

       

       3. Boksas

Sportininkas Klasė 32 – raundas 16 – raundas Ketvirtfinalis Pusfinalis Finalas Vieta
Rezultatas Rezultatas Rezultatas Rezultatas Rezultatas
Vitalijus Karpačiauskas -67 kg  Hassan Mzonge (TAN)
L 9-1
 Kamel Chater (TUN)
P 1-RSC
Nepasiekė 9

   

 

  4. Dviračių sportas

Plentas

Vyrai

Sportininkas Rungtis Laikas Vieta
Remigijus Lupeikis Plento lenktynės +2:56 95
Lenktynės laikui +6:58 28
Raimondas Rumšas Plento lenktynės Nebaigė
Raimondas Vilčinskas Plento lenktynės Nebaigė
Linas Balčiūnas Plento lenktynės Nebaigė
Jonas Romanovas Plento lenktynės Nebaigė
Artūras Kasputis Lenktynės laikui +5:34 21

Moterys

Sportininkas Rungtis Laikas Vieta
Jolanta Polikevičiūtė Plento lenktynės +0:53 5
Lenktynės laikui +1:47 7
Rasa Polikevičiūtė Plento lenktynės +0:53 12
Lenktynės laikui +2:13 12
Diana Žiliūtė Plento lenktynės Nebaigė

                     

Nuotraukoje kairėje seses Polikevičiūtės finišuoja. Nr. 4 Jolanta, Nr. 6 Rasa. Dešinėje foto Diana Žiliūtė (raudona apranga) su seserimis.

Trekas

Vyrai

Sportininkai Rungtis Kvalifik. Šešiolik. Paguod. Ketvirt. Pusfin. Finalas Vieta
Artūras Kasputis Individualus
persekiojimas
10
4:33.748
Nepasiekė 10
Artūras Kasputis
Remigijus Lupeikis
Mindaugas Umaras
Artūras Trumpauskas
Komandinis
persekiojimas
11
4:16.050
Nepasiekė 11
Remigijus Lupeikis Taškų
lenktynės
4 (-1 ratas) 13

                       

Lietuvos dviračių persekiojimo lenktynių komanda. A. Kasputis, R. Lupeikis, M. Umaras, A. Trumpauskas. Dešinėje Umaras su Kaspučiu.

Moterys

Sportininkės Rungtis Kvalifik. Šešioliktfinalis Paguod. Ketvirt. Pusfin. Finalas Vieta
Rita Razmaitė Sprintas 13
11.971
Nepasiekė 13
Taškų
lenktynės
Nebaigė
Rasa Mažeikytė Individualus
persekiojimas
7
3:43.590
 Marion Clignet (FRA)
P (3:36.446 – 3:42.129)
Nepasiekė 6

                                           

Rasa Mažeikytė iš dviratininkių užėmė aukščiausią vietą 6 .

 

Dziudo

Sportininkas Klasė 32 – raundas 16 – raundas Ketvirtfinalis Pusfinalis Finalas Vieta
Rezultatas Rezultatas Rezultatas Rezultatas Rezultatas
Algimantas Merkevičius -86 kg Nepasiekė 9

Dziudo atstovas olimpiadoje Algimantas Merkevičius. Nuotraukoje bando permesti priešininką.

 

       5. Imtynės

Sportininkas Klasė 1-as raundas 2-as raundas 3-as raundas 4-as raundas 5-as raundas 6-as raundas Finalai Vieta
Rezultatas Rezultatas Rezultatas Rezultatas Rezultatas Rezultatas Rezultatas
Ruslanas Vartanovas -52 kg
Graikų-Romėnų
 Nurym Dyusenov (KAZ)
P (1-4)
Dėl 3-20 vietų
Tiebiri Godswill (NGR)
L (4-0)
Dėl 3-16 vietų
Alfred Ter-Mkrtychyan (GER)
P (0-8)
Nepasiekė 14
Remigijus Šukevičius -57 kg
Graikų-Romėnų
 Ruslan Khakymov (UKR)
P (1-5)
Dėl 3-20 vietų
Nabil Salhi (TUN)
L (11-0)
Dėl 3-16 vietų
Sarkis Elgkian (GRE)
P (5-6)
Nepasiekė 12
Ričardas Pauliukonis -90 kg
Laisvas stilius
 Louis Purcell (ASA)
L (11-0)
 Melvin Douglas (USA)
P (0-5)
Dėl 3-16 vietų
Bashir Bhola Bhala (PAK)
L (12-0)
Dėl 3-11 vietų
Eldar Kurtanidze (GEO)
P (1-5)
Nepasiekė 9

     

Ruslanas Vartanovas kairėje grumiasi su Nigerijos atsovu. Dešinėje varžovą laužia Ričardas Pauliukonis.

 

 6. Krepšinis

Vyrai

Grupės varžybos Vieta Ketvirtfinalis Pusfinalis Finalas Vieta
Krepšinio komanda  Kroatija L 83-81
Argentina P 61-65
JAV P 82-104
Angola L 85-49
Kinija L 116-55
Q  Graikija L 99-66  Jugoslavija FR P 58-66 Dėl 3 vietos
Australija L 80-74
 Bronza

Sudėtis

Artūras KarnišovasArvydas SabonisDarius LukminasEurelijus ŽukauskasGintaras EinikisMindaugas ŽukauskasRimas KurtinaitisRytis VaišvilaŠarūnas MarčiulionisSaulius ŠtombergasTomas Pačėsas

 

     7. Gimnastika

Ritminė gimnastika

Sportininkas Aparatai Kvalifikacija Finalas
Lankas Vieta Kamuolys Vieta Kuokelės Vieta Kaspinas Vieta Taškai Vieta Taškai Vieta
Kristina Kliukevičiūtė 9.199 28 8.966 32 8.499 37 9.083 32 35.747 37 Nepasiekė

 

     8. Lengvoji atletika

Vyrai

Sportininkas Rungtis Rezultatai Vieta
Kvalif. Vieta Finalas
Audrius Raizgys Trišuolis 16.38 23
Virgilijus Alekna Disko metimas 64.50 m 65.30 m 5
Vaclavas Kidykas Disko metimas 62.74 m 62.78 m 8
Saulius Kleiza Rutulio stūmimas 18.21 30
Valdas Kazlauskas 20 km ėjimas 1:28:33 44
Daugvinas Zujus 50 km ėjimas 4:23:35 35
Pavelas Fedorenka Maratonas 2:25.41 70
Česlovas Kundrotas Maratonas Nebaigė
Dainius Virbickas Maratonas Nebaigė

                       

Virgilijaus Aleknos debiutas ir 5 vieta olimpiadoje (foto kairėje). Kitas disko metikas Vaclovas Kidykas iškovojo 8 vietą.

Moterys

Sportininkas Rungtis Rezultatai Vieta
Kvalif. Vieta Finalas
Rita Ramanauskaitė Ieties metiomas 56.94 m 22
Nelė Žilinskienė Šuoliai į aukštį 1.93 m 1.96 m (NR) 5
Remigija Nazarovienė Septynlovė 6254 10
Stefanija Statkuvienė Maratonas 2:39.58 40
Sonata Milušauskaitė 10 km ėjimas 48:05 37

Septynkovininkė Remigija Nazarovienė iškovojo 10 vietą.

 

     9. Plaukimas

Sportininkas Rungtis Rezultatai Vieta
Kvalif. Finalas B Finalas A
Raimundas Mažuolis 50 m laisvu st. 22.98 Nepasiekė 18
100 m laisvu st. 50.27 Nestartavo Nepasiekė 16
Darius Grigalionis 100 m nugara 56.20 56.33 Nepasiekė 13
Mindaugas Špokas 100 m nugara 57.20 Nepasiekė 29
Arūnas Savickas 200 m nugara 2:04.38 Nepasiekė 22
Nerius Beiga 100 m krūtine 1:04.45 Nepasiekė 28
200 m krūtine 2:23.40 Nepasiekė 31
Mindaugas Bružas 100 m peteliške 57,1 Nepasiekė 54
200 m peteliške 2:03.76 Nepasiekė 32
Laura Petrutytė 50 m laisvu st. 26.13 26.36 Nepasiekė 16
Dita Želvienė 50 m laisvu st. 26.55 Nepasiekė 31
100 m laisvu st. 58.57 Nepasiekė 38
Darius Grigalionis
Nerijus Beiga
Mindaugas Bružas
Raimundas Mažuolis
4×100 m laisvu st. 3:51.31 Nepasiekė 18

Plaukikas Raimundas Mažuolis (kairėje pirmas) olimpiadoje per atidarymą nešė trispalvę.

 

    10. Stalo tenisas

Moterys

Sportininkė Grupė Atkrent. Ketvirt. Pusfin. Finalas Vieta
Rūta Garkauskaitė 2 vieta
Otilia Bădescu (ROU) P
Bettine Vriesekoop (NED) L
Ambika Radhika (IND) L
Nepasiekė 17-32

 

    11. Sunkioji atletika

Sportininkas kategorija Traukimas Kėlimas Viso Vieta
1 2 3 1 2 3
Ramūnas Vyšniauskas 91 kg 140.0 140.0 150.0 170.0 175.0 182.5 315.0 23

 

    12. Šaudymas

Sportininkas Rungtis Kvalifikacija Vieta Finalas Vieta
Daina Gudzinevičiūtė Moterų dupletas 101 (32+35+34) 10 Nepasiekė

Šaulė Daina Gudzinevičiūtė

 

     13. Šiuolaikinė penkiakovė

Vyrai

Sportininkas Fechtavimas Plaukimas Šaudymas Jojimas Bėgimas Iš viso Vieta
Andrejus Zadneprovskis 840 1276 892 1070 1285 5363 13

Andrejus Zadneprovskis

 

 

1996 m. Atlantos olimpinių žaidynių atidarymo akimirka. Žygiuoja Lietuvos delegacija

1998 m. Nagano žiemos olimpinės žaidynės (Japonija)

 

Pirmą kartą žiemos žaidynių istorijoje Lietuva pateko į prizinį aštuonetą – aštuntąją vietą iškovojo šokių ant ledo pora Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas.

Nagano olimpinėse žaidynėse Lietuvai dar atstovavo trys slidininkai, biatlonininkas ir kalnų slidininkas.

Prieš tai dvejose olimpinėse žaidynėse biatlono varžybose dalyvavusi Kazimiera Strolienė šįkart startavo slidinėjimo lenktynėse.

Kalnų slidinėjimo varžybose Lietuvos garbę gynė JAV lietuvis Linas Marius Vaitkus.

Lietuvos vėliavą atidarymo parade nešė slidininkas Ričardas Panavas.

Olimpiniu vicečempionu Nagane tapo Rusijos rinktinei atstovavęs Darius Kasparaitis.

 

 1. Dailusis čiuožimas:
Sportininkai CD1 CD2 OD FD TFP Vieta
Margarita Drobiazko
Povilas Vanagas
8 9 8 8 16.2 8

Mūsų čiuožėjų pora – Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas

      2. Biatlonas:

Vyrai
Rungtis Sportininkas Netikslūs šūviai Laikas Vieta
10 km sprintas Liutauras Barila 5 31.23,7 59
Rungtis Sportininkas Netikslūs šūviai Laikas Vieta
20 km Liutauras Barila 5 1:02.12,2 43

                       

Biatlonininkas Liutauras Barila – Nagano olimpiniai startai buvo pirmieji.

3. Slidinėjimas:

Vyrai
Sportininkas Rungtis Lenktynės
Laikas Vieta
Ričardas Panavas 10 km klasikinės 29.24,1 30
30 km klasikinės 1:41.15,6 30
50 km laisvu stiliumi DNF
Kombinuotos 1:12.36,3 42
Vladislavas Zybaila 10 km klasikinės 30.09,9 44
30 km klasikinės DNF
50 km laisvu stiliumi 2:23.34,6 51
Kombinuotos 1:13.36,9 51

                                                                                                                                             Ričardas Panavas Nr. 29                                                              V. Zybaila

Moterys 
Sportininkas Rungtis Lenktynės
Laikas Vieta
Kazimiera Strolienė 5 km klasikinės 21.17,5 76
15 km klasikinės 58.48,3 64
30 km laisvu stiliumi 1:40.57,9 55
Kombinuotos 56.21,3 68

Kazimierai Strolienei Nagano olimpiada buvo trečioji

 

     4. Kalnų slidinėjimas:

Sportininkas Rungtis Rezultatas
Viso Vieta
Linas Vaitkus Greitasis nusileidimas 1.56,22 25
Kombinuotas DNF

Kalnų slidininkas – Linas Vaitkus

 

     5. Ledo ritulys:

1998 m. Nagano olimpinėse žaidynėse Rusijos rinktinei atstovavo lietuvis Darius Kasparaitis ir iškovojo savo antrąjį medalį. Šį karta sidabrą.

           

Darius Kasparaitis Nr. 11 garsėjo bebaimiu, kietu žaidimu ir šie Nagano olimpiados epizodai tai tik įrodo.

 

Nagano olimpiados atidarymas ir Lietuvos delegacijos eisena

 

 

             2000 m. Sidnėjaus vasaros olimpinės žaidynės (Australija)

 

Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse Lietuvos garbę gynė 61 sportininkas – baidarių ir kanojų irklavimo, bokso, dviračių plento ir treko, dziudo, gimnastikos, imtynių, irklavimo, lengvosios atletikos, krepšinio, plaukimo, stalo teniso, sunkiosios atletikos, šiuolaikinės penkiakovės atstovai.

Lietuviai iškovojo net penkis medalius. Olimpiniais čempionais tapo lengvaatletis disko metikas Virgilijus Alekna ir olimpinį rekordą pasiekusi šaulė Daina Gudzinevičiūtė. Bronza pasipuošė dviratininkė Diana Žiliūtė, irkluotojų įgula Kristina Poplavskaja ir Birutė Šakickienė bei Jono Kazlausko treniruojama vyrų krepšinio rinktinė, kuriai atstovavo Gintaras Einikis, Saulius Štombergas, Eurelijus Žukauskas, Darius Songaila, Šarūnas Jasikevičius, Ramūnas Šiškauskas, Tomas Masiulis, Mindaugas Timinskas, Darius Maskoliūnas, Andrius Giedraitis, Kęstutis Marčiulionis, Dainius Adomaitis.

Lietuvos krepšininkai pusfinalyje po dramatiškos kovos 83:85 nusileido iš NBA žvaigždžių sudarytai JAV rinktinei, o rungtynėse dėl bronzos medalių pranoko žaidynių šeimininkus Australijos krepšininkus – 89:71.

Į prizinius aštuonetus pateko boksininkas Ivanas Stapovičius (5-oji vieta), penkiakovininkas Andrejus Zadneprovskis (7), baidarininkas Alvydas Duonėla (7) ir imtynininkas Mindaugas Ežerskis (8).

Lietuvos vėliavą atidarymo iškilmėse nešė olimpinis čempionas Romas Ubartas.

 

 

           2002 m. Solt Leik Sičio žiemos olimpinės žaidynės (JAV)

 

Solt Leik Sityje Lietuvai atstovavo aštuoni sportininkai – keturi slidininkai, du biatlonininkai ir šokių ant ledo pora.

Būtent čiuožėjai ryškiai sužibėjo ant olimpinio ledo, iškovoję penktają vietą.

Tiesa, ir patys sportininkai, ir jų gerbėjai manė, kad Lietuvos pora verta medalių. Tačiau teisėjų vertinimai nustūmė mūsiškius į penktąją poziciją. Po varžybų Lietuvos čiuožimo federacijos vadovas Kazimieras Starkevičius įteikė protestą Tarptautinei čiuožimo sąjungai. Proteste buvo teigiama, jog teisėjų vertinimuose neatsispindėjo, kad Italijos ir Kanados pora griuvo. Tačiau protestas nebuvo patenkintas, italai užėmė trečiąją vietą, o kanadiečiai ketvirtąją, Lietuvos duetui teko tenkintis penktąja vieta.

Olimpinį krikštą Solt leik Sityje gavo biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė.

Lietuvos vėliavą atidarymo iškilmėse nešė slidininkas Ričardas Panavas.

Olimpinis čempionas Darius Kasparaitis su Rusijos ledo ritulio rinktine iškovojo bronzos medalį.

 

               2004 m. Atėnų vasaros olimpinės žaidynės (Graikija)

 

Lietuvai Atėnų olimpinėse žaidynėse atstovavo 59 sportininkai – baidarių ir kanojų irklavimo, bokso, buriavimo, dviračių plento ir treko, dziudo, imtynių, irklavimo, krepšinio, lengvosios atletikos, plaukimo, sunkiosios atletikos, šaudymo, šiuolaikinės penkiakovės.

Olimpinio čempiono titulą apgynė Virgilijus Alekna, nors iškart po varžybų lietuvio rezultatas buvo antras, o auksą per kitą dieną vykusį apdovanojimą rengėsi atsiimti vengras Robertas Fazekasas. Tačiau vengras pažeidė dopingo kontrolės reikalavimus – atsisakė duotį mėginį – ir buvo diskvalifikuotas. Auksas atiteko Lietuvos atletui, o jo rezultatas – 69 m 89 cm – iki šiol yra olimpinis rekordas.

Pirmaisiais nepriklausomos Lietuvos istorijoje olimpiniais vicečempionais tapo lengvaatletė Austra Skujytė ir penkiakovininkas Andrejus Zadneprovskis.

Po šiuolaikinės penkiakovės varžybų Lietuvoje buvo pagerbtas ir priešpaskutinę vietą užėmęs Edvinas Krungolcas. Jis prieš lemiamą bėgimo rungtį buvo dvyliktas ir beveik neturėjo galimybių kovoti dėl medalio. Todėl nutarė paaukoti savo asmeninį rezultatą, išbėgęs į trasą palaukė geresnėje pozicijoje buvusio A.Zadneprovskio, ir bėgo prieš jį taip padėdams lengviau įveikti distanciją.

Po trijų iš eilės iškovotų bronzos medalių šįkart greta garbės pakylos liko Lietuvos krepšinio rinktinė, nors pirmo etapo varžybose sugebėjo įveikti NBA žvaigždes atsivežusią JAV komandą 94:90.  Skaudžiausią nesėkmę Antano Sireikos treniruojami lietuviai patyrė pusfinalyje, kur 91:100 nusileido Italijai. Mače dėl bronzos vėl teko žaisti su amerikiečiais ir šįsyk pergalę šventė JAV – 104:96.

Lietuvos krepšinio rinktinėje Atėnuose žaidė Arvydas Macijauskas, Šarūnas Jasikevičius, Saulius Štombergas, Ramūnas Šiškauskas, Robertas Javtokas, Mindaugas Žukauskas, Darius Songaila, Eurelijus Žukauskas, Vidas Ginevičius, Kšyštofas Lavrinovičius, Dainius Šalenga, Dontas Slanina.

Prie pat garbės pakylos atgsidūrė ir treko dviratininkė Simona Krupeckaitė, užėmusi ketvirtąją vietą 500 m lenktynėse.

Penkti buvo boksininkas Jaroslavas Jakšto ir sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas, septinti – plaukikas Vytautas Janušaitis ir dvivietę baidarę irklavę Alvydas Duonėla ir Egidijus Balčiūnas, aštunti – 4 km persekiojimo lenktynėse treke kovoję dviratininkai Linas Balčiūnas, Tomas Vaitkus, Raimondas Vilčinskas ir Ignatas Konovalovas.

Lietuvos vėliavą žaidynių atidaryme nešė krepšininkas Saulius Štombergas.

 

            2006 m. Turino žiemos olimpinės žaidynės (Italija)

 

Turino žiemos žaidynėse dalyvavo septyni Lietuvos atstovai – ledo šokėjų pora, po du slidininkus ir biatlonininkus, kalnų slidininkas.

Jau penktose olimpinėse žaidynėse pasirodę Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas vėl pakilo aukščiausiai iš Lietuvos sportininkų – šokių ant ledo varžybose iškovojo septintąją vietą.

Biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė užėmė 18-ąją vietą. Tuo metu tai buvo geriausias nepriklausomos Lietuvos atstovų pasirodymas olimpinėse biatlono varžybose.

 

 

       2008 m. Pekino vasaros olimpinės žaidynės (Kinija)

 

Pekino olimpinėse žaidynėse startavo 71 Lietuvos sportininkas – baidarių ir kanojų irklavimo, badmintono, bokso, buriavimo, dviračių plento ir treko, dziudo, gimnastikos, imtynių, irklavimo, krepšinio, lengvosios atletikos, plaukimo, stalo teniso, sunkiosios atletikos, šiuolaikinės penkiakovės atstovai.

Iš Kinijos į Lietuvą mūsų šalies sportininkai parsivežė penkis medalius – du sidabro ir tris bronzos. Olimpiniais vicečempionais tapo buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė ir penkiakovininkas Edvinas Krungolcas, bronzos medaliai Pekine buvo įteikti penkiakovininkui Andrejui Zadneprovskiui, disko metikui Virgilijui Aleknai ir imtynininkui Mindaugui Mizgaičiui.

Bet praėjus aštuoneriems metams po Pekino žaidynių, 2016 m. lapkritį paskelbta, kad graikų–romėnų imtynių svorio kategorijoje iki 120 kg sidabro medalininkas Rusijos atstovas Chasanas Barojevas yra diskvalifikuotas. Jo mėginyje buvo rasta anaboliniams steroidams priskiriamo draudžiamo preparato turinabolio, tad jo sidabro medalis atiteko M.Mizgaičiui, o lietuvio iškovotas bronzos medalis perduodamas prancūzui Yannickui Szczepaniakui.

Olimpinį sidabro medalį M.Mizgaičiui 2017 m. spalio 9 d. per iškilmingą ceremoniją Valdovų rūmuose Vilniuje įteikė Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas.

Jau penktose iš eilės olimpinėse žaidynėse mažąjį finalą pasiekė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė. Tačiau, kaip ir Atėnuose, liko be medalių – mače dėl bronzos 75:87 nusileido Argentinai. Ramūno Butauto treniruojamoje mūsų šalies komandoje žaidė Rimantas Kaukėnas, Mindaugas Lukauskis, Jonas Mačiulis, Darjušas Lavrinovičius, Ramūnas Šiškauskas, Marius Prekevičius, Simas Jasaitis, Linas Kleiza, Kšyštofas Lavrinovičius, Šarūnas Jasikevičius, Marijonas Petravičius, Robertas Javtokas.

Į prizinius aštuonetus taip pat pateko: šaulė Daina Gudzinevičiūtė (5 vieta), boksininkas Jaroslavas Jakšto (5 vieta), imtynininkas Mindaugas Ežerskis (7 vieta), treko dviratininkės Vilija Sereikaitė (6) ir Simona Krupeckaitė (8 vieta), irkluotojas Mindaugas Griškonis (8 vieta).

Lietuvos vėliavą žaidynių atidarymo iškilmėse nešė krepšininkas Šarūnas Jasikevičius.

 

         2010 m. Vankuverio žiemos olimpinės žaidynės (Kanada)

 

Į Kanadą vyko šeši Lietuvos sportininkai –  keturi slidininkai, po vieną biatlonininką ir kalnų slidininką. Pirmąkart nuo 1992 m. delegacijoje nebuvo dailiojo čiuožimo atstovų.

Aukščiausiai iš lietuvių pakilo 18-ąją vietą komandų sprinte užėmę slidininkai Mantas Strolia ir Modestas Vaičiulis.

Žaidynių atidarymo parade Lietuvos vėliavą nešė slidininkė Irina Terentjeva.

 

        2012 m. Londono vasaros olimpinės žaidynės (Anglija)

 

Lietuvai Londone atstovavo 62 sportininkai – badmintono, baidarių ir kanojų irklavimo, bokso, buriavimo, dviračių plento ir treko, dziudo, gimnastikos, imtynių, krepšinio, lengvosios atletikos, plaukimo, šaudymo, šiuolaikinės penkiakovės.

Lietuvos sportininkai Londone iškovojo penkis medalius, tiesa, po kelerių metų mūsų šalies medalininkų sąrašas pasikeitė.

Sporto pasaulį Londono olimpinėse žaidynėse sudrebino 15-metė plaukikė Rūta Meilutytė, iškovojusi olimpinį auksą 100 m distancijoje krūtine ir tapusi sporto mėgėjų iš visos planetos numylėtine.

Dar vieną aukso medalį į Lietuvos olimpinę taupyklę įdėjo penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Bronzos medalius iškovojo imtynininkas Aleksandras Kazakevičius ir boksininkas Evaldas Petrauskas.

Sidabro medalis Londone buvo įteiktas vienvietę kanoją irklavusiam Jevgenijui Šuklinui. Tačiau 2019 m. vasarį paskelbta, kad atliekant pakartotinį tyrimą, Lietuvos kanojininko mėginyje aptikta draudžiamo preparato dehidrochlormetiltestosterono. O 2019 m. birželio 12 dieną LTOK gavo Tarptautinio olimpinio komiteto Disciplinarinės komisijos raštą, kuriame skelbiama, kad J.Šuklinas netenka Londono olimpinių žaidynių sidabro medalio.

Tuo tarpu septynkovininkė Austra Skujytė Londone liko penkta, bet 2013 metais dėl draudžiamų preparatų vartojimo buvo diskvalifikuota ketvirtąją vietą užėmusi ukrainietė Liudmila Josipenka, o 2016 metais Tarptautinis olimpinis komitetas analogišką bausmę pritaikė trečiąją vietą užėmusiai rusei Tatjanai Černovai. Tad A.Skujytė pakilo į trečiąją vietą. Olimpinį bronzos medalį 2018 m. gruodžio 20 d. per „LTeam apdovanojimų“ iškilmes įteikė LTOK prezidentė, TOK narė Daina Gudzinevičiūtė.

Į geriausiųjų aštuonetus Londone pateko disko metikai Virgilijus Alekna (4 vieta) ir Zinaida Sendriūtė (8), treko dviratininkė Simona Krupeckaitė (5 ir 7 vietos), buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė (6), irkluotojai vienvietininkai Mindaugas Griškonis (8) ir Donata Vištartaitė (8) bei porinę dvivietę irklavę Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris (6), plaukikas Giedrius Titenis (8), imtynininkas Edgaras Venckaitis (7), penkiakovininkas Justinas Kinderis (8). Aštuntąją vietą užėmė Kęstučio Kemzūros treniruojama Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, kuriai atstovavo Darius Songaila, Šarūnas Jasikevičius, Simas Jasaitis, Rimantas Kaukėnas, Linas Kleiza, Jonas Mačiulis, Mantas Kalnietis, Martynas Pocius, Jonas Valančiūnas, Paulius Jankūnas, Renaldas Seibutis, Antanas Kavaliauskas.

Lietuvos vėliavą žaidynių uždarymo iškilmėse nešė disko metikas Virgilijus Alekna.

 

 

      2014 m. Sočio žiemos olimpinės žaidynės (Rusija)

 

Lietuvai Sočio olimpinėse žaidynėse atstovavo devyni sportininkai – šokių ant ledo pora, po du kalnų slidininkus, slidininkus ir biatlonininkus, čiuožėja trumpuoju taku.

Aukščiausiai – į 16-ąją vietą – pakilo čiuožėja trumpuoju taku Agnė Sereikaitė. Ledo šokėjai Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas užėmė 17-ąją vietą.

Daugiausia intrigos sukūrė biatlonininkas Tomas Kaukėnas, 20 km lenktynėse ilgai buvęs tarp lyderių ir tik paskutiniame ugnies ruože po trijų netaiklių šūvių smuktelėjęs į 23-iąją poziciją.

 

 1. Dailusis čiuožimas
Sportininkai Rungtis Originalus šokis Laisvas šokis Iš viso
Points Rank Points Rank Points Rank
Isabella Tobias / Deividas Stagniūnas Šokiai ant ledo 56.40 17 Q 82.60 18 139.00 17

                    Šokėjų pora Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas iškovojo olimpiadoje 17 vietą.

 

   2.  Biatlonas

Kvalifikacija
Rungtis Pasaulio čempionatų klasifikacija Patenkantys sportininkai
Vyrai 23 vieta 1
Moterys 24 vieta 1
Rezultatai
Sportininkas Rungtis Laikas P. šūviai Vieta
Tomas Kaukėnas Individualios 52.38,9 3 (0+0+0+3) 23
Sprintas 26:26.2 0+2 48
Persekiojimas 36:49.8 3 (1+0+0+2) 40
Diana Rasimovičiūtė Individualios 49:32.5 2 (1+1+0+0) 42
Sprintas 23:18.6 1+1 51
Persekiojimas 34:07.1 2 (0+0+0+2) 43

             

Biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė.

                                         

Biatlonininkas Tomas Kaukėnas.

 

    3. Greitasis čiuožimas trumpuoju taku 

Moterys
Sportininkas Rungtis Atranka 1/4 finalo pusfinalis finalas
Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta
Agnė Sereikaitė 500 m 45.356 3 Nepateko 24
1000 m Nubausta Nepateko BV
1500 m 2:21.900 Q N/A 2:20.398 6 Nepateko 16

           

Agnė Sereikaitė greitajame čiuožime.

 

    4. Kalnų slidinėjimas

Kvalifikacija
Rungtis A normatyvas B normatyvas Su paprastinta kvota Patenkantys sportininkai
Vyrai 0 0 1 1
Moterys 0 0 1 1
Rezultatai
Sportininkas Rungtis 1 nusileidimas 2 nusileidimas Iš viso
Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta
Rokas Zaveckas Didysis slalomas 1:36.06 70 1:36.98 62 3:13.04 63
Slalomas Nebaigė
Ieva Januškevičiūtė Didysis slalomas 1:36.79 71 Nebaigė
Slalomas Nebaigė

                 

Didžiojo slalomo atstovas – Rokas Zaveckas.

         

Slalomo atstovė Ieva Januškevičiūtė.

 

   5. Slidinėjimas

Kvalifikacija
Rungtis A normatyvas B normatyvas Su paprastinta kvota Patenkantys sportininkai
Vyrai 0 0 1 1
Moterys 0 0 1 1
Distancijos rungčių rezultatai
Sportininkas Rungtis Laikas Vieta
Vytautas Strolia 15 km klasikinis 45:08.0 70
30 km skiatlonas 1:20:37.2 67
Ingrida Ardišauskaitė 10 km klasikinis 36:52.1 67

                  

Vytautas Strolia 15 km klasikinėse varžybose.

         
Ingrida Ardišauskaitė rungėsi moterų sprinto rungtyje ir 10 km klasikinio stiliaus lenktynėse.
Sprinto rungčių rezultatai
Sportininkas Rungtis Kvalifikacija Ketvirtfinalis Pusfinalis Finalas
Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta
Vytautas Strolia Vyrų sprintas 3:55.48 70 Nepasiekė
Ingrida Ardišauskaitė Moterų sprintas 2:55.24 62 Nepasiekė

 

2014 m. Sočio žiemos olimpiados atidarymo ceremonijos momentas: žygiuoja Lietuvos sportininkų delegacija.

 

 

     2016 m. Rio De Žaneiro vasaros olimpinės žaidynės (Brazilija)

 

Lietuvai Rio de Žaneire atstovavo 67 sportininkai – baidarių ir kanojų irklavimo, buriavimo, bokso, dviračių plento ir treko, dziudo, gimnastikos, imtynių, lengvosios atletikos, krepšinio, plaukimo, sunkiosios atletikos, šaudymo, šiuolaikinės penkiakovės, teniso. Mūsų šalies komandos taupyklėje – 4 medaliai.

Sidabrą į Lietuvą parvežė irkluotojai Saulius Ritter ir Mindaugas Griškonis, bronzą – irkluotojos Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė, baidarininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas, sunkiaatletis Aurimas Didžbalis.

Į prizinius aštuonetus pateko dvivietės baidarės įgula Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas (5), plaukikai Londono olimpinė čempionė Rūta Meilutytė (7 vieta) ir Simonas Bilis (8), Pekino olimpinė vicečempionė buriuotoja Gintarė Scheidt (7), vyrų krepšinio rinktinė (7).

Žaidynių atidaryme Lietuvos vėliavą nešė G.Scheidt, o jos vyras, taip pat buriuotojas Robertas Scheidtas buvo Brazilijos delegacijos vėliavnešys. Uždarymo iškilmėse mūsų šalies vėliava buvo patikėta E.Ramanauskui.

Lietuvos delegacijoje pirmą kartą istorijoje buvo tenisininkas – Ričardas Berankis.

 

 

       2018 m. Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės (Pietų Korėja)

 

Lietuvai Pjongčange atstovavo devyni sportininkai – keturi biatlonininkai, po du slidininkus ir kalnų slidininkus.

Geriausiai sekėsi jau Sočyje sublizgėjusiam Tomui Kaukėnui. Lietuvos biatlonininkas įrodė, kad priklauso olimpiniam elitui. 10 km sprinte jis užėmė 17-ąją vietą, o 12,5 km persekiojimo lenktynėse – 13-ąją. Tai geriausi nepriklausomos Lietuvos biatlono pasiekimai istorijoje.

Būtent T. Kaukėnas nešė Lietuvos vėliavą atdarymo iškilmėse. Uždaryme trispalvę nešė jauniausias Lietuvos delegacijos narys, 18-metis kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas.

 

 1. Biatlonas:
Kvalifikacija
Rungtis Pasaulio čempionatų klasifikacija Patenkantys sportininkai
Vyrai 22 vieta 2
Moterys 22 vieta 2
Rezultatai
Sportininkas Rungtis Laikas P. šūviai Vieta
Tomas Kaukėnas Vyrų sprintas 24:23.5 1 (0+1) 17
Vyrų persekiojimas 34:31.8 2 (0+0+1+1) 13
Vyrų individualiai 55:38.4 6 (0+2+1+3) 78
Masinis startas 38.58.0 5 (2+0+2+1) 30
Vytautas Strolia Vyrų sprintas 25:32.4 2 (1+1) 49
Vyrų persekiojimas 37:47.3 4 (1+0+2+1) 43
Vyrų individualiai 56:27.0 6 (0+2+1+3) 82
Diana Rasimovičiūtė Moterų sprintas 24:00.8 1 (1+0) 65
Moterų individualiai 49:53.3 5 (1+2+0+2) 75
Natalija Kočergina Moterų sprintas 25:16.2 5 (1+4) 80
Moterų individualiai 45:09.1 1 (0+0+1+0) 30

         

Biatlono rinktinės lyderis Tomas Kaukėnas.

           
Biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė.
   

Natalija Kočergina

                                                                                                   

Vytautas Strolia

 

Estafetės
Sportininkai Rungtis Laikas P. šūviai Vieta
Tomas Kaukėnas
Vytautas Strolia
Diana Rasimovičiūtė
Natalija Kočergina
Mišri estafetė LAP LAP 19

  Lietuvos Biatlono komanda po estafetės rungties, kuri nebuvo sėkminga.

 

2. Kalnų slidinėjimas:

Kvalifikacija
Rungtis A normatyvas B normatyvas Su paprastinta kvota Patenkantys sportininkai
Vyrai 0 4 1 1
Moterys 0 2 1 1
Rezultatai
Sportininkas Rungtis 1 nusileidimas 2 nusileidimas Iš viso
Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta
Andrej Drukarov Didysis slalomas 1:19.98 68 1:18.21 57 2:38.19 59
Slalomas 59.40 47 1:07.77 42 2:07.17 41
Ieva Januškevičiūtė Didysis slalomas 1:26.38 62 1:20.64 53 2:47.02 54
Slalomas 57:30 47 57:25 43 1:54:55 43

Kalnų slidininkas  Andrej Drukarov didžiojo slalomo trąsoje 

 

   

Kalnų slidininkė Ieva Januškevičiūtė.

 

3. Slidinėjimas:

Kvalifikacija
Rungtis A normatyvas B normatyvas Su paprastinta kvota Patenkantys sportininkai
Vyrai 3 5 1 2
Moterys 0 2 1 1
Nuotolio rungtys
Sportininkas Rungtis Klasikinis Laisvas Finalas
Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta
Mantas Strolia Vyrų skiatlonas 47:04.4 65 LAP LAP 63
Vyrų 15 km laisvu stiliumi N/A 40:31.4 94
Vyrų 50 km klasikiniu stiliumi N/A LAP
Modestas Vaičiulis Vyrų 15 km laisvu stiliumi N/A 40:53.0 96
Marija Kaznačenko Moterų 10 km laisvu stiliumi N/A 30:44.2 73
LAP – aplenktas ratu
Greičio rungtys
Sportininkas Rungtis Kvalifikacija Ketvirtfinalis Pusfinalis Finalas
Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta
Modestas Vaičiulis Vyrų sprintas 3:21.10 44 Nepasiekė
Mantas Strolia Vyrų sprintas 3:31.11 64 Nepasiekė
Modestas Vaičiulis
Mantas Strolia
Vyrų komandinis sprintas 17:41.73 25 N/A Nepasiekė

            

Mantas Strolia olimpiadoje dalyvavo ir klasikinio stiliaus slidinėjimo varžybose ir sprinto lenktynėse.

                       

Slidininkas Modestas Vaičiulis.

     

Marija Kaznačenko buvo vienintelė klasikinio stiliaus slidininkė tarp vyrų olimpiadoje. 

 

Lietuva Pjongčango žiemos olimpiados atidarymo ceremonijoje.

 

 

 

                     2020 m. Tokijo vasaros olimpinės žaidynės (Japonija)

 

Šios žaidynės dėl visą pasaulį apėmusios pandemijos laiku neįvyko ir buvo nukeltos metams į 2021 m. Į šią olimpiadą išvyko mažiausia Lietuvos sportininkų delegacija nuo pat nepriklausomybės atgavimo. Viso labo tik 41 sportininkas. Tiesa turėjo vykti net gi 37 ir tik paskutinėmis dienomis šansą gavo irklavimo ketveriukė, nes buvo diskvalifikuota Rusijos keturvietė dėl dopingo skandalo. Taip pat šioje olimpiadoje pirmą kartą po nepriklausomybės nedalyvaus Lietuvos krepšinio rinktinė. Prieš pat olimpiada su skandalais nenorą dalyvauti ir atsisakymą pareiškė ir vienintelis tenisininkas Ričardas Berankis.

 

 1. Irklavimas:   Mindaugas Griškonis; Saulius Rittrer ir Aurimas Adomavičius; Donata Vištartaitė-Karalienė ir Milda Valčiukaitė; Martynas Džiaugys, Armandas Kelmelis, Dominykas Jančionis, Dovydas Nemeravičius.

                 

Mindaugas Griškonis – vienvietė valtis.

 

Keturvietė valtis: Martynas Džiaugys, Armandas kelmelis, Dominykas Jančionis, Dovydas Nemeravičius.

 

                 

Dvivietė valtis: Saulius Ritter ir Aurimas Adomavičius.

           

Mūsų merginų dvivietė: Donata Vištartaitė-Karalienė ir Milda Valčiukaitė.

 

2. Plaukimas:  Danas Rapšys; Andrius Šidlauskas, Giedrius Titenis, Kotryna Teterevkova, Simonas Bilis, Deividas Margevičius.

             

Danas Rapšys olimpiadoje plaukia 200 ir 400 m. laisvu stiliumi, bei 200 m. kompleksiniu stiliumi.

                   

Andrius Šidlauskas rungėsi 100 ir 200 m. krūtine rungtyse.

Giedrius Titenis olimpiadoje plaukė tik vienoje 100 m. krūtine rungtyje.

 

 

Kotryna Teterevkova – jai tai buvo olimpinis debiutas.

Lietuvos plaukimo rinktinė dalyvavo estafetėje 4×100: Danas Rapšys, Simonas Bilis, Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius.

 

3. Dviračių sportas:   Evaldas Šiškevičius; Rasa Leleivytė; Simona Krupeckaitė; Miglė Marozaitė.

       

Dviratininkui Evaldui Šiškevičiui olimpiada nebuvo sėkminga. Kitoje foto su treneriu Artūru Kaspučiu.

                     

Dviratininkė Rasa Leleivytė.

 

4. Sportinė gimnastika: Robert Tvorogal  

         

Sportinės gimnastikos atstovas olimpiadoje Robert Tvorogal.

 

5. Lengvoji atletika: Andrius Gudžius, Adrijus Glebauskas, Diana Zagainova.

 1. Disko metimas:

 2. Vyrų šuolis į aukštį:

        

Šuolininkas Adrijus Glebauskas.

  3. Moterų trišuolis:

     

Dianai Zagainovai olimpiada Tokijuje nebuvo sėkminga. 2 iš trijų bandymų buvo neįskaityti.

 

6. Buriavimas: Viktorija Andrulytė; Juozas Bernotas

          

Buriuotoja Viktorija Andrulytė.

         

Buriuotojas Juozas Bernotas Tokijo olimpiadoje.

 

7. Dziudo: Sandra Jablonskytė

        

 

8. Šaudymas: Karolis Girulis

                         

Karolis Girulis – Lietuvos šaulys Tokijo olimpiadoje.

 

9. Imtynės: Mantas Knystautas

                 

Lietuvos imtynininkas Mantas Knystautas.

 

 

                        2022 m. Pekino žiemos olimpinės žaidynės (Kinija)

 

Vasario 4-20 d. vykusiose žaidynėse dalyvavo rekordiškai didžiausia Lietuvos atstovų delegacija – 13 sportininkų. Tuo pačiu Pekinas tapo pirmuoju miestu istorijoje, kuriame vyko ir vasaros ir žiemos olimpinės žaidynės. Atidarymo ceremonijoje Lietuvos vėliavą nešė dailiojo čiuožimo pora Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala. Lietuvai šiose olimpinėse žaidynėse atstovavo 5 biatlonininkai, 2 kalnų slidininkai, 4 slidinėjimo atstovai ir dailiojo čiuožimo pora. Pirmą kartą į olimpines žaidynes pateko Lietuvos biatlono vyrų estafetės komanda. Žaidynėse pirmą kartą debiutavo biatlonininkė Gabrielė Leščinskaitė.

Lietuvos olimpinė rinktinė Pekino olimpinėse žaidynėse:

 

Biatlonas

Sportininkas Rungtis Laikas P. šūviai Vieta
Vytautas Strolia Vyrų sprintas 26:22.4 2 (1+1) 43
Vyrų individualiai 52:10.4 1 (0+0+0+1) 21
Vyrų persekiojimas 48:47.8 10 (2+3+1+4) 58
Tomas Kaukėnas Vyrų sprintas 27:27.9 2 (1+1) 80
Vyrų individualiai 56:30.0 5 (1+0+2+2) 70
Linas Banys Vyrų sprintas 28:05.8 3 (1+2) 90
Vyrų individualiai 57:46.2 3 (1+1+0+1) 79
Karol Dombrovski Vyrų sprintas 27:11.2 1 (0+1) 73
Vyrų individualiai 56:30.1 4 (0+1+0+3) 71
Gabrielė Leščinskaitė Moterų sprintas 23:37.1 0 (0+0) 63
Moterų individualiai 51:39.2 4 (1+1+0+2) 61

Estafetė:

Sportininkai Rungtis Laikas P. šūviai Vieta
Karol Dombrovski
Linas Banys
Vytautas Strolia
Tomas Kaukėnas
Vyrų estafetė 1:25:37.8 0+11 14

 

Gabrielė Leščinskaitė – sprintas, persekiojimo lenktynės, 15km individualios lenktynės, masinis startas;

                    

G. Leščinskaitė 15 km asmeninėse lenktynėse užėmė 61 vietą tarp 89 dalyvių. (Laikas 51 min ir 46 sek.)

 

Karolis Dombrovskis – sprintas, persekiojimo lenktynės, 20 km individualios lenktynės, vyrų estafetė, masinis startas;

Karolis Dombrovskis 20 km asmeninėse biatlono lenktynėse liko 72 – as.(Laikas: 56 min ir 31 sek.)

 

Linas Banys – sprintas, persekiojimo lenktynės, 20 km individualios lenktynės, vyrų estafetė, masinis startas;

Linas Balsys 15 km asmeninėse biatlono lenktynėse liko 79 vietoje.(Laikas: 57 min ir 47.1 sek.)

 

Tomas Kaukėnas – sprintas, persekiojimo lenktynės, 20 km individualios lenktynės, vyrų estafetė, masinis startas;

Tomas Kaukėnas 20 km asmeninėje biatlono rungtyje iškovojo – 71 vietą. (laikas: 56 min ir 30 sek.)

 

Vytautas Strolia – sprintas, persekiojimo lenktynės, 20 km individualios lenktynės, vyrų estafetė, masinis startas.

Vytautas Strolia 20 km asmeninėse biatlono lenktynėse užėmė 21 vietą.(laikas: 52 min ir 10.4 sek.)

 

Slidinėjimas

Nuotolio rungtys:

Sportininkas Rungtis Finalas
Laikas Vieta
Tautvydas Strolia 15 km klasikiniu stiliumi 46:53.1 83
Eglė Savickaitė 10 km klasikiniu stiliumi 38:26.5 89
Ieva Dainytė 10 km klasikiniu stiliumi 39:07.4 91

Greičio rungtys:

Sportininkas Rungtis Kvalifikacija Ketvirtfinalis Pusfinalis Finalas
Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta
Modestas Vaičiulis Vyrų sprintas 3:01.28 49 Nepasiekė
Tautvydas Strolia Vyrų sprintas 3:06.76 68 Nepasiekė
Ieva Dainytė Moterų sprintas 4:10.99 86 Nepasiekė
Eglė Savickaitė Moterų sprintas 4:03.60 82 Nepasiekė
Modestas Vaičiulis
Tautvydas Strolia
Vyrų komandinis sprintas N/A 22:17.79 24 Nepasiekė
Eglė Savickaitė
Ieva Dainytė
Moterų komandinis sprintas N/A LAP 26 Nepasiekė

 

Eglė Savickaitė – sprintas laisvuoju stiliumi, 10 km klasikiniu stiliumi, komandinis sprintas klasikiniu stiliumi;

 

Modestas Vaičiulis – sprintas laisvuoju stiliumi, komandinis sprintas klasikiniu stiliumi;

 

Tautvydas Strolia – sprintas laisvuoju stiliumi, 15 km klasikiniu stiliumi, komandinis sprintas klasikiniu stiliumi;

 

Ieva Dainytė – sprintas laisvuoju stiliumi, 10 km klasikiniu stiliumi, komandinis sprintas klasikiniu stiliumi.

 

Kalnų slidinėjimas

Sportininkas Rungtis 1 nusileidimas 2 nusileidimas Iš viso
Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta
Andrej Drukarov Didysis slalomas 1:05.78 20 NBG
Slalomas Nestartavo
Gabija Šinkūnaitė Slalomas NBG Nepasiekė

Andrejus Drukarovas – didysis slalomas, slalomas;

 

Gabija Šinkūnaitė – slalomas.

Gabija Šinkūnaitė Pekine slalomo rungties nesugebėjo baigti padariusi klaidą. Iš 88 dalyvių rungties nebaigė 30 sportininkių.

 

Dailusis Čiuožimas

Sportininkai Rungtis Originalus šokis Laisvas šokis Iš viso
Taškai Vieta Taškai Vieta Taškai Vieta
Paulina Ramanauskaitė / Deividas Kizala Šokiai ant ledo 58.35 23 Nepasiekė 58.35 23

Deividas Kizala ir Paulina Ramanauskaitė – trumpoji programa, laisvoji programa.

     

Kalbant apie dailiojo čiuožimo programą tai verta paminėti, jog kelialapį į Pekino olimpines žaidynes iškovojo Allison Reed ir Sauliaus Ambrulevičiaus pora. Tačiau galimybės startuoti neteko tuomet, kai šalies prezidentas G. Nausėda atsisakė išimties tvarka amerikietei suteikti Lietuvos pilietybę. Tokiu būdu šią porą olimpiadoje pakeitė jau minėtieji atstovai.

MENU
DEMO