ISTORIJA IR FAKTAI 

Lyga buvo įkurta 1966 m. ir gyvavo iki 2001-02 m. sezono. Lyga buvo įkurta kaip Europos šalių taurių laimėtojų taurė, tačiau net kelis kartus pavadinimas buvo pakeistas. Raimundas Saporta FIBA organizacijoje užėmė daug pareigų įskaitant ir Tarptautinės organizacijos komisijos pirmininko pareigas 1960 m. Po jo mirties FIBA jo garbei ir atminimui nuo 1998 m. lygos pavadinimą pakeitė į Saporta Cup. 2002 m.  iš FIBA turnyro organizavimą perėmė ULEB bei pavadino tiesiog ULEB Cup taure.

 

Metai Final                Dėl 3 vietos
Čempionas Rezultatas Antra vieta Trečia vieta
1966–67 Ignis Varese 144–135
(77–67 / 68–67)
Maccabi Tel Aviv Spartak ZJŠ Brno Botev
1967–68 AEK 89–82 Slavia VŠ Praha Ignis Varese Vorwärts Leipzig
1968–69 Slavia VŠ Praha 80–74 Dinamo Tbilisi AŠK Olimpija Panathinaikos
1969–70 Fides Napoli 147–129
(64–60 / 87–65)
JA Vichy Dinamo Tbilisi AEK
1970–71 Simmenthal Milano 127–118
(66–56 / 71–52)
Spartak Leningrad Fides Napoli Juventud Nerva
1971–72 Simmenthal Milano 74–70 Crvena zvezda Fides Napoli Juventud Schweppes
1972–73 Spartak Leningrad 77–62 Jugoplastika Juventud Schweppes Mobilquattro Milano
1973–74 Crvena zvezda 86–75 Spartak ZJŠ Brno Estudiantes Monteverde Saclà Asti
1974–75 Spartak Leningrad 63–62 Crvena zvezda CSKA Septemvriisko zname Jugoplastika
1975–76 Cinzano Milano 88–73 ASPO Tours Rabotnički Estudiantes Monteverde
1976–77 Birra Forst Cantù 87–86 Radnički Belgrade Cinzano Milano Juventud Schweppes
1977–78 Gabetti Cantù 84–82 Sinudyne Bologna Caen BC FC Barcelona
1978–79 Gabetti Cantù 83–73 EBBC FC Barcelona Sinudyne Bologna
1979–80 Emerson Varese 90–88 Gabetti Cantù Parker Leiden FC Barcelona
1980–81 Squibb Cantù 86–82 FC Barcelona Turisanda Varese Cibona
1981–82 Cibona 96–95 Real Madrid Stroitel Sinudyne Bologna
1982–83 Scavolini Pesaro 111–99 ASVEL ZZI Olimpija Nashua EBBC
1983–84 Real Madrid 82–81 Simac Milano Cibona Scavolini Pesaro
1984–85 FC Barcelona 77–73 Žalgiris CAI Zaragoza ASVEL
1985–86 FC Barcelona 101–86 Scavolini Pesaro CSKA Moscow Ron Negrita Joventut
1986–87 Cibona 89–74 Scavolini Pesaro ASVEL CSKA Moscow
1987–88 Limoges CSP 96–89 Ram Joventut Scavolini Pesaro Bayer 04 Leverkusen
1988–89 Real Madrid 117–113 Snaidero Caserta Cibona Žalgiris
1989–90 Knorr Bologna 79–74 Real Madrid PAOK Žalgiris
1990–91 PAOK 76–72 CAI Zaragoza Dynamo Moscow Pitch Cholet
1991–92 Real Madrid Asegurator 65–63 PAOK Glaxo Verona Smelt Olimpija
1992–93 Sato Aris 50–48 Efes Pilsen NatWest Zaragoza Hapoel Galil Elyon
1993–94 Smelt Olimpija 91–81 Taugrés Sato Aris Pitch Cholet
1994–95 Benetton Treviso 94–86 Taugrés Olympique Antibes Iraklis Aspis Pronoia
1995–96 Taugrés 88–81 PAOK Dynamo Moscow Žalgiris
1996–97 Real Madrid Teka 78–64 Mash Jeans Verona PSG Racing Iraklis
1997–98 Žalgiris 82–67 Stefanel Milano Avtodor Saratov Panathinaikos
1998–99 Benetton Treviso 64–60 Pamesa Valencia Budućnost Aris
1999–00 AEK 83–76 Kinder Bologna Zadar Lietuvos rytas
2000–01 Maroussi 74–72 Élan Chalon UNICS Pamesa Valencia
2001–02 Montepaschi Siena 81–71 Pamesa Valencia Hapoel Jerusalem Anwil Włocławek

NUO 2002-2003 M. IŠ FIBA TURNYRO ORGANIZAVIMĄ PERIMA ULEB IR PAVADINAMA ULEB CUP 

Sezonas Finalas
Čempionas Rezultatas Vicečempionas
2003  Valensijos „Pamesa“ 90–78/78–76  Novo Mesto „Krka“
2004  Jeruzalės „Hapoel“ 83–72  Madrido „Real“
2005  Vilniaus „Lietuvos rytas“ 78–74  Kozanio „Makedonikos“
2006  Maskvos „Dinamo“ 73–60  Salonikų „Aris“
2007  Madrido „Real“ 87–75  Vilniaus „Lietuvos rytas“
2008  Badalonos „Joventut“ 79–54  Žeronos „Akasvayu“
2009  Vilniaus „Lietuvos Rytas“ 80-74  Maskvos „Chimki“
2010  Valensijos „Power Electronics“ 67-44  Berlyno „ALBA“
2011  Kazanės „Uniks“ 92-77  Sevilijos „Cajasol“
2012  Maskvos srities „Chimki“ 77-68  Valensijos „Pamesa“
2013  Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ 75-64  Bilbao „Basket“
2014  Valensija 165–140
(80–67 / 73–85)
 Kazanės „Uniks“
2015  Maskvos srities „Chimki“ 174–130
(66–91 / 83–64)
 Gran Canaria
2016  Stambulo „Galatasaray“ 140–133
(66–62 / 78–67)
 Strasbūras
2017  Malaga 2–1
(68–62 / 79–71 / 58–63)
 Valensija
2018  Darüşşafaka 2–0
(78–81 / 67–59)
 Lokomotiv Kuban

 

Sezonas MVP Komanda
2008–09  Chuck Eidson  Lietuvos Rytas
2009–10  Marko Banić  Bilbao
2010–11  Dontaye Draper  Cedevita Zagreb
2011–12  Patrick Beverley  Spartak St. Petersburg
2012–13  Nick Calathes  Lokomotiv Kuban
2013–14  Drew Goudelock  UNICS Kazan
2014–15  Tyrese Rice  Khimki
2015–16  Errick McCollum  Galatasaray
2016–17  Alexey Shved  Khimki
2017–18  Scottie Wilbekin  Darüşşafaka
2018–19  Luke Sikma  Alba Berlin
2019–20  Miloš Teodosić  Segafredo Virtus Bologna
2020–21  Miloš Teodosić (2)  Segafredo Virtus Bologna

 

 

Sezonas Finals MVP Komanda
2002–03  Dejan Tomašević  Valencia
2003–04  Kelly McCarty  Hapoel Jerusalem
2004–05  Robertas Javtokas  Lietuvos Rytas
2005–06  Ruben Douglas  Dynamo Moscow
2006–07  Charles Smith  Real Madrid
2007–08  Rudy Fernández  Joventut Badalona
2008–09  Marijonas Petravičius  Lietuvos Rytas
2009–10  Matt Nielsen  Valencia
2010–11  Marko Popović  UNICS Kazan
2011–12  Zoran Planinić  Khimki
2012–13  Richard Hendrix  Lokomotiv Kuban
2013–14  Justin Doellman  Valencia
2014–15  Tyrese Rice  Khimki
2015–16  Stéphane Lasme  Galatasaray Odeabank
2016–17  Alberto Díaz  Unicaja
2017–18  Scottie Wilbekin  Darüşşafaka
2018–19  Will Thomas  Valencia
2019–20 Not awarded 1

 

 

Sezonas Kylanti žvaigždė Komanda
2008–09  Milan Mačvan  Hemofarm
2009–10  Víctor Claver  Valencia
2010–11  Donatas Motiejūnas  Treviso
2011–12  Jonas Valančiūnas  Lietuvos Rytas
2012–13  Bojan Dubljević  Valencia
2013–14  Bojan Dubljević (2×)  Valencia
2014–15  Kristaps Porziņģis  Sevilla
2015–16  Mateusz Ponitka  Zielona Góra
2016–17  Rolands Šmits  Montakit Fuenlabrada
2017–18  Džanan Musa  Cedevita
2018–19  Martynas Echodas  Rytas Vilnius
2019–20 Not awarded 1
2020–21  Aleksander Balcerowski  Herbalife Gran Canaria
error: Turinys apsaugotas !!