Naujokų biržos sąrašai
Trumpa suvestinė apie svarbiausius NBA naujokų biržos įvykius, skaičiais
- Per visą NBA naujokų biržos istoriją pirmaisiais šaukimais buvo pakviesti 14 krepšininkų gimusių ne JAV. Vos 8 šalys galėjo didžiuotis savo krepšininkų sėkme biržoje. Po 2 kartus pirmaisiais šaukimais buvo pakviesti prancūzai, australai, kanadiečiai, italai, Bahamų salų atstovai iš Pietų Amerikos žemyno ir Nigerijos šalies atstovai iš Afrikos žemyno. Po kartą pirmaisiais tapo, Kinijos ir Dominikos Respublikos atstovai.
- Daugiausiai kartų laimė, ištraukti pirmąjį loterijos šaukimą, nusišypsojo Cleveland Cavaliers klubui – net 6 kartus jie rinkosi pirmieji. Po 5 kartus tokia sėkmė aplankė Houston Rockets ir Sacramento Kings komandas. Po 4 kartus – Blazers, Magic, Bucks, 76ers ir Knicks komandas.
- Dar nei karto pirmojo biržos šaukimo nelaimėjo ir pirmieji nesirinko Pacers, Heat, Jazz, Thunder, Grizzlies ir Nuggets komandos.
- Taip pat įdomus faktas: Legendinė komanda Boston Celtic, kuri lygoje varžosi nuo pat įkūrimo, pirmoji rinkosi vos vieną kartą ir tas pats kartą buvo taip senai – 1950 m.
- Daugiausiai talentų, kurie buvo pakviesti NBA naujokų biržoje pirmieji, paruošė ir delegavo Duke universitetas – 5 kartus. Kentucky universitetas tokių delegavo 3.
- Per visą NBA naujokų biržos istoriją vos 4 kartus pirmaisiais buvo pakviesti krepšininkai, ne iš NCAA universitetų, o žaidusių už JAV ribų. 2002 m. pirmasis toks buvo Yao Mingas atstovavęs savo šalies Shanghai Sharks komandai. 2006 m. antrasis toks – Andrea Bargnani, kuris tuo metu atstovavo taip pat savo gimtos šalies komandai Treviso Benneton. Trečiasis, ką tik naujai iškeptas talentas, Victoras Wembanyama, kuris į NBA pateko prieš tai rungtyniavęs „Metropolitan” komandai iš savo gimtosios šalies Prancūzijos. 2024 m. tokiu pačiu keliu pasekė ir kitas prancūzijos talentas Zaccharie Risacher, kuri į NBA lygą kaip pirmasis pasirinkimas atkeliavo prieš tai sezoną praleidęs JL Bourg klube iš Prancūzijos.
- Istoriškai dažniausiai pirmaisiais šaukimais komandos renkasi centro pozicijos žaidėjus, arba žaidžiančius ir centro ir sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje. Tokių išviso pakviesta buvo – 25 vidurio puolėjai ir – 11 vidurio puolėjų/ krašto puolėjų. Krepšininkų žaidžiančių įžaidėjais ir gynėjo pozicijose pakviesta tik 13. Dar 13 pakviestų, kurie gebėjo žaisti ir gynėjo pozicijoje ir lengvojo krašto puolėjo.
Lentelė: pirmieji NBA naujokų biržos šaukimai nuo lygos pradžios.
NBA naujokų birža buvo surengta jau 78 kartus. Drąsiai galima teigti, jog biržos namai yra New Yorkas. Šiame mieste buvo surengti net 58 biržos vakarai. Tiesa, pradžioje buvo nurodoma tik tai, kad vyko New Yorke. Vėliau Birža surado ir savo ilgalaikes, lokacines vietas. Pavyzdžiui Madison Square Garden arenoje birža įvyko net 12 kartų. Pirmieji kartai čia buvo dar 1976 ir 1977 m. Vėliau į areną birža sugryž po 24 metų pertraukos ir karaliavo visą dešimtmetį. Čia naujokų loterija rengiama buvo nuo pat 2001 metų iki 2010 m. Aštuntajame dešimtmetyje biržos namais buvo tapusi Felt Forum salė. Čia birža įvyko net 11 kartų iš eilės nuo 1981 m. iki 1991 m. Dar kelis kartus naujokų biržos renginys vyko prestižiniuose New Yorko viešbučiuose. 1980 m. – Sheraton centre (Hotel&Towers), o 1978 ir 1979 m. renginys vyko prabangiajame, legendiniame Hotel Plaza viešbutyje (kuriame buvo filmuotas filmas „Vienas namuose pasiklydęs New Yorke” 2 dalis). Na, o nuo 2013 m. renginys persikėlė į Brooklyn rajoną ir yra rengiamas Barclays center arenoje. Čia renginys įvyko jau 11 – ąjį kartą.