Istorija

 LKL įkurta 1993 m. balandžio 22 d., kai susirinko aštuonių stipriausių Lietuvos krepšinio klubinių komandų – Kauno „Žalgirio“, „Atleto“, „Drobės“, Vilniaus „Statybos“, Plungės „Olimpo“, „Šilutės“, Panevėžio „Lietkabelio“ ir Klaipėdos „Neptūno“ – treneriai bei Šarūno Marčiuliono krepšinio fondo atstovai. Jie įkūrė Lietuvos krepšinio asociaciją – pirmąją Lietuvoje profesionalią sporto organizaciją. Netrukus Asociacija virto Lietuvos krepšinio lyga (LKL).

Pirmasis lygos prezidentas, o kartu ir idėjininkas buvo krepšininkas Šarūnas Marčiulionis. Jis lygai vadovavo nuo nuo 1993 m. iki 2002 m. Iš Marčiulionio estafetę perėmė Šarūnas Kliokys, kuris lygai vadovavo nuo 2002 m. iki 2013 m., o nuo to laiko iki dabar lygos vadovas yra Remigijus Milašius.

 

 

LKL žaidėjų Birža 1994 m.

Dar vienas įdomus faktas apie lyga. Šarūnas Marčiulionis, tuo metu rungtyniavęs NBA lygoje, iš Amerikos atsivežė idėją rengti naujokų biržą. Tokių būdu 1993 m. pirmą kartą ir vienintelį lygos istorijoje buvo surengta LKL naujokų biržą, o pirmuoju istoriniu šaukimu buvo pasirinktas Donatas Sabaliauskas.

 

 

Nuo lygos įkūrimo 1993 m. čempionais tapo tik du klubai. Tai Vilniaus “ Lietuvos Rytas” titulą iškovojęs viso 5 kartus. Na ir absoliutus lygos lyderis ir dominuojantis klubas yra legendinis Kauno “Žalgiris” čempionu tapęs net 22 kartus. Žalgiris čempionu tapo ir debiutiniame lygos sezone.

 

Pirmieji LKL čempionai Kauno „Žalgiris“ 1993/94 m.

MENU
DEMO